Wpis z mikrobloga

Sekta Świadków Jehowy na polowaniu.
~11.08.2022 nasłonecznione


---
Od około dwóch tygodni ŚJ we wzmożonym trybie okupują w kilku dzielnicach najbardziej ruchliwe skrzyżowania stolicy licząc na nowe ofiary.
Na to, że uda się wciągnąć w machinę sekty kolejne zbłąkane dusze, nie wspominając im z początku o wielu chorych praktykach jak wykluczanie najbliższych niewierzących osób z otoczenia czy wmawianie ludziom że transfuzja krwi to grzech.

A to tylko wierzchołek góry lodowej.

Można znaleźć w Internecie wiele informacji na temat tego jak działa ta machina. Również na mikroblogu byli wyznawcy tej sekty nie raz opisywali swoje przykre doświadczenia.

Teraz organizacja JW poluje na Ukraińców zagubionych i szukających wsparcia przez wojnę jaka opanowała ich kraj. Widzimy to po materiałach reklamowych perfidnie sugerujących tematykę "pokoju" pod płaszczem tej sekty.

Z kolei zwolennicy ŚJ na mikroblogu (są tu tacy) usilnie próbują odwracać kota ogonem, udając, że problem ŚJ nie istnieje i wszyscy dookoła wmówili sobie historię na ich temat. Mozna o tym poczytać w poprzednich moich wpisach na ten temat.

Najczęstszym pierwszym argumentem takich wykopków jest coś w stylu "ŚJ są związkiem wyznaniowym a nie sektą".
No i są, tyle że polskie prawo nie reguluje takiego pojęcia jak sekta.
Kolejnym wątkiem często pojawiającym się z ich strony są wyszczególniane przestępstwa Kościoła Katolickiego jakich dopuszczają się jego przedstawiciele. Mają one na celu oczywiście skierować dyskusje na inne tory (częsta manipulacja stosowana przez ŚJ w rozmowie), ponieważ logicznie myśląc osoba i tak uzna że czyjeś przestępstwa i złe praktyki nie usprawiedliwiają występków innej grupy.

Do tego dochodzi notoryczne, nielegalne ustawiane w pasie ruchu drogowego jakim jest chodnik materiałów reklamowych, dlatego też widząc takie osoby zachęcam do zgłaszania ich do odpowiednich służb miejskich.
Zgodnie z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego (wyrok z 16 maja 2018 r., sygn. akt II GSK 87/1) sądy uznały, że:
- droga z chodnikiem i przestrzeń nad nimi stanowią pas drogowy;
- nie ma znaczenia to, na jakiej wysokości reklama wisi nad chodnikiem;
- nie ma znaczenia to, czy reklama utrudnia ruch pieszych lub pojazdów;
- nie ma znaczenia to, czy reklama koliduje z urządzeniami drogowymi lub wpływa na bezpieczeństwo;
- jeśli reklamę umieszczono na budynku tak, że wystaje nad pas drogowy, to mamy do czynienia z zajęciem pasa drogowego, na które jest potrzebne zezwolenie;
- w razie zajęcia pasa drogowego bez zezwolenia, nakłada się karę stanowiącą dziesięciokrotność opłaty, jaką należałoby uiścić za legalne zajęcie pasa.

I tu również pojawiają się obrońcy ŚJ mówiąc "że przecież oni nikomu nie szkodzą".

Jak agumentowalem wyżej i we wcześniejszych wpisach i komentarzach - szkodzą.
A do tego nielegalnie się reklamują zaśmiecając przestrzeń publiczną i mając się za lepszych od innych którzy muszą tego prawa przestrzegać i płacić za reklamy.

W tej sprawie skierowałem już do Urzędu Miasta Warszawy pismo z prośbą o wyjaśnienie kwestii legalności tych stojaków wraz z dokumentacją w postaci zdjęć z dotychczasowych wpisów j z zapytaniem o ilość uiszczonych do tej pory opłat za takie reklamy w roku 2022.

Nie państwu wyznaniowemu.

#swiadkowiejehowy #jechowi #religia #bekazpodludzi #sekta #oszukujo #prawo #wiara #reklama
bizonsky - Sekta Świadków Jehowy na polowaniu.
~11.08.2022 nasłonecznione

 
---
Od o...

źródło: comment_1660201875cWVDEIuV2h2lnAY99CBNPW.jpg

Pobierz
  • 69
  • Odpowiedz
@bizonsky problem w tym że ich "reklamy" nie stoją na pasie drogowym z tego względu że trzymają ja na wózkach kołowych jak dla emerytów w takiej interpretacji emeryci nie mogli by poruszać się chodnikiem z takowym wózkiem a po drugie oni nawet nikogo nie zaczepiają sami z siebie często koło takich ludzi przechodzę i nigdy nawet słowa do mnie nie powiedzieli xD
  • Odpowiedz
  • 4
@weezyxboss emeryci nie mają logo organizacji na wózkach ani materiałów reklamujących ich działaność, to po pierwsze.

Po drugie te reklamy stoją w pasie drogowym bo chodnik do niego należy.

Po trzecie nie zaczepiają rzeczywiście, ale nie tak działa ta machina. Czekają aż najbardziej zagubione osoby skuszone hasłami takimi jak "pokój" same podejdą i zagadają, a wtedy już zaczynają się fikołki.
  • Odpowiedz
Zgodnie z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego (wyrok z 16 maja 2018 r., sygn. akt II GSK 87/1) sądy uznały, że:

- droga z chodnikiem i przestrzeń nad nimi stanowią pas drogowy;

- nie ma znaczenia to, na jakiej wysokości reklama wisi nad chodnikiem;

- nie ma znaczenia to, czy reklama utrudnia ruch pieszych lub pojazdów;

- nie ma znaczenia to, czy reklama koliduje z urządzeniami drogowymi lub wpływa na bezpieczeństwo;

- jeśli
  • Odpowiedz
  • 2
@wrocilem_bo zależy od kontekstu sytuacji ale zazwyczaj nie, ponieważ takie osoby z reguły nie stoją w jednym miejscu przez bliżej nieokreślony czas celem promocji usługi/produktu/organizacji tylko poruszają się pasem drogowym a jak staną to na moment
  • Odpowiedz
@bizonsky no ale co ? Emeryta też zabronisz stanąć na chodniku z wózkiem ? To że reklama jest na wózku nie oznacza że wózek nie może stać na chodniku jeśli masz z tym taki problem możesz im je przewracać będzie to skuteczniejsze niz płacz na wykopie a co do zagubionych dusz dzieci nie czepiają a dorośli mają swój rozum i nikt na siłę umów tam nie podpisuje chyba takze nie wiem co
  • Odpowiedz
  • 3
@weezyxboss owszem, to że reklama jest na wózku który jest typową reklama oznacza że taki wózek nie może stać na chodniku bez odpowiednich opłat, szczególnie jeżeli ma to charakter ciągły, i żadne "xd" tego nie zmieni

Skoro dorośli mają swój rozum to nie wiem po co dyskutujesz, przecież dorośli sami widzą jak jest ¯_(ツ)_/¯ ja się z tym stwierdzeniem nie zgadzam
  • Odpowiedz
- nie ma znaczenia to, czy reklama utrudnia ruch pieszych lub pojazdów;

- nie ma znaczenia to, czy reklama koliduje z urządzeniami drogowymi lub wpływa na bezpieczeństwo;


@bizonsky: przecież nie ma znaczenia czy ktoś taki utrudnia ruch czy nie i czy koliduje z urządzeniami drogowymi lub czy wpływa na bezpieczeństwo, nic o kontekście wyrok sądu nie wspomina, więc kontekst nie ma znaczenia.
  • Odpowiedz
@bizonsky no ale to nadal tylko wózek jeśli ktoś postawi plecak z przypinka logo też będziesz dzwonił na policję bo się ktoś reklamuje ? Jeśli ci ludzie stoją na chodniku to raczej nic prawnie nie zagraża. Ja z tobą nie dyskutuje bo czuję że chyba sam byłeś w JW i zrobili ci krzywdę xd każdy dorosły decyduje o sobie i możesz się z tym nie zgadzać płakać i tupać nóżkami nadal nic
  • Odpowiedz
@bizonsky: no ale jehowi są tam trwale z tymi stojakami czy przelotnie? Wytłumacz mi czym różni się dwoje jehowych ze stojakiem, od dwóch bab z siatami z biedronki wystrojonych w koszulki adidasa z wielkim logo stojących na chodniku przez dajmy na to godzinę i pitolących o dupie Maryny dla zabicia czasu na emeryturze?
  • Odpowiedz
  • 4
@weezyxboss nie, ich zgłaszam bo są sektą, a nie dlatego że szukam możliwości przykobfiturzenia kogos, ale jeżeli będzie na jakiejś skrzynce o której piszesz reklama co do której będziesz miał podejrzenie że nie uiszczono opłaty to możesz śmiało to zrobić bo jest to niezgodne z prawem.

Nie byłem w SJ, także twoje wywody i odczucia jak na razie są w całości nieprawidlowe.
Ludzie ci umieszczając notorycznie reklamy w tych samych miejscach i
  • Odpowiedz
  • 7
@weezyxboss no i co z tego że są prawnie zarejestrowanym związkiem wyznaniowym? Czy polskie prawo w jakikolwiek sposób zabrania tego sektom? Podaj definicję sekty wg polskiej litery prawa proszę.

Przekonanie o tym że jest to sekta jest we mnie ze względu na ogólnodostępne informacje o sposobie działania tej korporacji.
  • Odpowiedz
  • 6
@weezyxboss podałem przykłady znamion ich sekciarskich praktyk we wpisie a na mirkoblogu osoby które były rzeczywiście w tej sekcie nie raz opisywały te praktyki duzo bardziej szczegółowo, poszukaj sobie sam, były te rzeczy przytaczane pod poprzednimi moimi wpisami, bez problemu znajdziesz i się doedukujesz.

Ja nie mam czasu się powtarzać pod każdym wpisem, a szczególnie szkoda mi czasu dla takich osób jak ty, które za wszelką cenę mimo że twierdzą że temat
  • Odpowiedz
podałem przykłady znamion ich sekciarskich praktyk


@bizonsky: Sekciarskie praktyki ma też judaizm, katolicyzm, islam i mormonizm, ale nie są uznawane za sekty, bo są po prostu duże. Liczebność ŚJ liczy się w milionach, więc raczej przerastają już rozmiarem sektę.
  • Odpowiedz