Wpis z mikrobloga

Ciekawe kiedy Europa zmieni zdanie i zacznie na poważnie dbać o swoje granice.
Jeszcze 15-20 lat i każdy kryzys w Afryce czy Azji to będzie od #!$%@? biedaków próbujących się tu dostać.
Jak się ich wszystkich będzie wpuszczać to bardzo szybko stracimy wygodne życie jakie mamy.

To jest najgorsze, że wraz z partiami liberalnymi społecznie wybiera się pakiet "kto chce niech sobie tu wjeżdza #!$%@? xD". Mam nadzieję że niedługo się to zmieni, a nie przy okazji kolejnej fali imigracji tęgie umysły europy będą się zastanawiały dlaczego prawica notuje wzrosty xD

A odpowiedź będzie prosta. Ludzie nie będą mieli sensownego wyboru. Ja jestem społecznie lewicowy ale jak przy okazji kolejnego kryzysu imigracyjnego znowu nie będzie zdecydowanej odpowiedzi no to na ten moment sensowne rozwiązanie proponuje jedynie prawica.
#europa #imigracja
Pobierz
źródło: comment_1659917517TpRyOJxw3v889CoZZgbuGY.jpg
  • 28
@riot69: przeciez legalni nadal by mogli być mówię o nielegalnych.
I tak chcę to im odebrać jeśli moje życie miałoby spasc poniżej pewnego poziomu jeśli chodzi o finanse czy bezpieczeństwo.

Ty też masz taki limit tylko pewnie niższy od mojego.

Jak rocznie dochodzą kolejne miliony ludzi w krajach najbiedniejszych to tylko uświadamia jak w globalnej skali przyjmowanie nielegalnych imigrantów jest bez sensu. Można przyjmować miliony i rozwalać swoje kraje a problem
@Kantar: w książce Factfullness autor zwraca uwagę, że to jedno z podstawowych błędów poznawczych na temat świata, bo wschodnie gospodarki i poziom życia tak szybko rosną, że pomiędzy 2030-2050 centrum handlu może się przenieść z Atlantyku nad Pacyfik. I o ile przesiedleńcy mogą być "jakimś" zagrożeniem w tzw wojnie hybrydowej, to główną szkodę w Europie robi teraz korupcja i lobbowanie korporacji i koncernów wobec polityków, żeby zmieniali prawo na ich korzyść,
@Kantar: osobiście uważam, chodź trochę rozumiem twój punkt widzenia ;p, że jakkolwiek nisko nie spadłby nasz konfort życia to nadal będzie on wyższy niż w krajach trzeciego świata i powinniśmy im pomagać i przyjmować w ramach po prostu równości, nie wiem jak to inaczej nazwać, bo jak wyżej powiedziałem my jesteśmy na znacznie wyższej pozycji, a co do legalności i nielegalności gdyby wejście na legalu było takie proste to nielegalne przejścia
twoje życie będzie trochę mniej luksusowe?


@riot69: ale to jest piękny eufemizm na to, że w okolicy będzie patola taka, że strach będzie samemu wyjść w nocy na ulicę, nie mówiąc już o żonie czy córce XD

W Polsce już widać ten "trochę mniejszy luksus" po tym jak obcokrajowcy rozpoczęli falę gwałtów w różnych Boltach i Uberach, przez co cofamy się w rozwoju społecznym, bo znowu jak w XIX wieku tworzy