Wpis z mikrobloga

Kolejna aktualizacja koledzy; dużo przecen o 1-3k na metrze na szeroką gamę ofert. Jak ktoś nie widzi tych promocji i fali obniżania cen to chyba jest ślepy. Oczywiście nie wszyscy to robią, niektórzy nadal trzymają, wolno im - wolny rynek.

Pozdrawiam serdecznie ludzi, którzy kupili to np. 3k drożej na metrze na górce, np. za 50 metrów to już jest 150k PLN różnicy! (pomyślcie sobie również ile sprzedający na Was dodatkowo zarobili...)

W zasadzie to rozumiem doskonale PIS, że wprowadził wakacje kredytowe - po prostu kupujący podczas pompy 0.1% kupili sobie tak naprawdę bilet w jedną stronę - kupili sobie nieruchomość, ale w razie problemów nie są w stanie się jej pozbyć.

Nie dość, że ci ludzie wzięli rekordowy kredyt na rekordowo drogie nieruchomości, to ich betonowe złoto już się przeceniło o jakieś 10-25%.

Oczywiście, na papierze mogą sobie walnąć dowolną cenę, ale o prawdziwej cenie dowiedzą się dopiero w momencie, kiedy to rzeczywiście sprzedadzą. Dodatkowo sprawę utrudnia jeszcze fala przecen na rynku nieruchomości (duża konkurencja cenowa, a popyt drastycznie spadł).

Jak na moje skromne oko to niektóre ceny już się cofnęły gdzieś do końcówki ~2020 roku, a mamy dopiero 08.2022 i wyższe stopy procentowe dopiero zaczęły oddziaływać na rynek.

#nieruchomosci #mieszkanie #kredythipoteczny
  • 37
  • Odpowiedz
@haha123 to przy moich 130m2 kupionych w 2021 miałbym taniej o ok 340k, szkoda, że nie poczekałem tego roku, miałbym chatę 1km od Wrocławia za 80k :-D To z moim wkładem mógłbym kupić trzy od razu na wynajem :-D:-D:-D
  • Odpowiedz
to przy moich 130m2 kupionych w 2021


@tryb_graficzny: wiesz co, to w ogóle nie są moje metraże, o wiele za duże, ale szczerze mówiąc to wątpię, aby ceny tak ogromnych metraży per m2 jakoś bardzo się napompowały przez ten okres pompy. Takie duże metraże już były sumarycznie bardzo drogie (130* dowolna cena za m2 to będzie bardzo duża suma).
  • Odpowiedz
@haha123: Chce zweryfikować Twoje tezy o spadkach 1-3k. Śledzę rynek trojmieski i nic takiego tutaj nie widzę, raporty też nie mówią o obniżkach rzędu 150k na mieszkaniu, więc ciekawe co to za dane
  • Odpowiedz
@haha123:

Pozdrawiam serdecznie ludzi, którzy kupili to np. 3k drożej na metrze na górce, np. za 50 metrów to już jest 150k PLN różnicy! (pomyślcie sobie również ile sprzedający na Was dodatkowo zarobili...).


Jeżeli ktoś brał na krechę to jeszcze trzeba dorzucić drugie tyle odsetek…
Jednak należy dodać, że 3k obniżka raczej dotyczy sztucznej ceny pierwotnej, być może promocja rodem blackweek w polskich realiach.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
rozumiem doskonale PIS, że wprowadził wakacje kredytowe


@haha123: Ja dalej nie do końca dowierzam, bo góra za parę lat Polska wypłaci bankom za tą akcję miliardowe odszkodowania z odsetkami. Tu chodzi o serio gruby hajs i nie wiem jak się rząd będzie tłumaczył z tego przed jakimś arbitrażem w Holandii.

@mickpl: pewnie liczą że przesuną sprawę na po wyborach
  • Odpowiedz
@haha123: bądź moim pośrednikiem, dostaniesz swoją dolę. Mieszkanie małe, 25-35 m2. Okolice Wawy bo na samą stolicę mnie nie stać. Rabat 1-3 k za metrze tak jak pisałeś.
  • Odpowiedz
@kaaban: jak to taniej? Jeszcze nie kupiłem. Jeśli ktoś podrzuci mi mały lokal z rabatem 1-3 k za m2 w aglomeracji warszawskiej to skorzystam z jego usługi.
Jeśli @haha123 ma takie mieszkania w swojej bazie to niech bierze się za pośrednictwo bo agenci promocji nie oferują, dzwoniłem do kilku warszawskich
  • Odpowiedz
@Pawelex: Aaa, myślałem że już Ci znalazł agent coś takiego

No to mam dla ciebie złą informację, jak agent utarguje 3k rabatu to sam kupi to mieszkanie
  • Odpowiedz
@kaaban: wykopowi znawcy XD Brat sprzedał kawalerkę 10300zl/m2 na Lostowicach i zrobił swapa na m2 z oddzielna kuchnią bloku obok w tym samym rzędzie - 52m2 za 7600 bo kredyciarze musieli fast pozbyć się problemu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kawalerka już wynajęta za 2500 Ukraince z dzieckiem, która będzie dojeżdżać z tego #!$%@? do SOPOTU do pracy.
Rynek nieruchow #!$%@?. Było z 5 osób zainteresowanych kupnem,
  • Odpowiedz
No to mam dla ciebie złą informację, jak agent utarguje 3k rabatu to sam kupi to mieszkanie


@kaaban: a mógłbyś mi proszę wytłumaczyć za co ten agent teraz kupiłby tę nieruchomość? ;) Obrabowałby bank i następnie by kupił czy jaki masz na to pomysł? ;)

I pamiętaj proszę, że to nadal nie jest za darmo, tylko przykładowo kosztowało 14k, a teraz "tylko" 11k za metr kwadratowy.
  • Odpowiedz