Wpis z mikrobloga

Ostatnio było sporo wpisów o drogich samochodach na ukraińskich blachach w Polsce.
I dobrze że tacy trafiają do Polski, oby było ich jak najwięcej. To są osoby które mają większe wymagania konsumpcyjne więc zamiast kebaba spędzą wieczór w drogiej restauracji itp. Takie osoby sporo kasy wydadzą na Polsce. Dodatkowo rachunek prawdopodobieństwa zakłada że takie osoby są w lepszym stanie zdrowia bo zdrowiej żyli i jak coś się działo to nie czekali na wizytę na tamtejszy NFZ tylko załatwiali to prywatnie, przez co będą mniejszym obciążeniem dla naszego NFZ. Do tego te osoby mogą cześć swojej kasy zainwestować w Polsce tworząc w ten sposób więcej miejsc pracy i rozwijać naszą gospodarkę.

Zamiast buldupić o tych co mają lepiej od Was zacznijcie się nimi inspirować!

a 500+/13/14/wóngiel+ powinny być zaorane, dla wszystkich bez wyjątku

#wojna #ukraina #rosja #polska
  • 16
@Mokraszparka: robiąc interesy na wschodzie (w tym na Ukrainie), każda firma ma swój fundusz łapówkowy, inaczej nie da się tam prowadzić biznesu. Przez długi czas zachód tak samo robił interesy u nas, dopiero po wejściu do UE zeszło to do podziemia.
Nie chcę żeby wschodnie standardy prowadzenia biznesu znowu wróciły do Polski... kasę niech wydają ale mam nadzieję że z własnymi biznesami wrócą do siebie...
@Nemrod: Zgadza się, to przedstawiciele dobrze prosperujących Januszexów.

@tonawegla: To prawda, z drugiej strony raczej będą zmuszeni zmienić zwyczaje, bo łapówkarstwo to w PL/EU (poza wyjątkami) to margines. Zakładając np. wytłocznię oleju (w UA wszelkie fabryki są bombardowane i biznes nawet przetwórstwa żywności jest niebezpieczny) w kraju i zatrudniając Ukraińców będą płacili podatki i dobrze. Na pewno będą zdarzały się "incydenty", ale albo się wyedukują jak robi się interesy na
@Mokraszparka: Hehe, wiem i dlatego nie jem go od jakichś 3 miesięcy w ogóle xD. Jak liczę aplikacją kalorie i zacząłem wystukiwać białe pieczywo, a jestem na redukcji masy to aż się przestraszyłem, że zjedzenie kilku bułek #!$%@? mi z 1600kcal diety z ponad połowę kalorii a syty się człowiek nie czuje xD. Tak, chleb jest pyszny, ale to podstępny #!$%@? xD.
Dodatkowo rachunek prawdopodobieństwa zakłada że takie osoby są w lepszym stanie zdrowia bo zdrowiej żyli i jak coś się działo to nie czekali na wizytę na tamtejszy NFZ


@Mokraszparka: ohui, gorszej głupoty to dawno nie przeczytałem a czytam regularnie Dziewuchy Dziewuchom
robiąc interesy na wschodzie (w tym na Ukrainie), każda firma ma swój fundusz łapówkowy, inaczej nie da się tam prowadzić biznesu. Przez długi czas zachód tak samo robił interesy u


@tonawegla: dokładnie, widzę auto za 1 mln PLN na ukraińskich blachach, to już mam przed oczami na czym to ów wschodni biznesmen się dorobił, i ilu podatników #!$%@? albo kulasów pracownikom iwanexów połamał
@Mokraszparka: Dla mnie to jest w ogóle jakiś straszny fikołek którym ośmieszają się przeciwnicy ratowania Ukraińców, co ma bogate i drogie auto do ucieczki z kraju, ten chwyt chyba jest idealnie sprecyzowany do polskiej wszech obecnej zazdrości. XD