Wpis z mikrobloga

Warto wydać 1000zł na kask? Myślałem nad BELL mx-9 adventure, ale się zastanawiam czy nie lepiej kupić jakiegoś za mniej np. 600zł. Słyszałem że jeśli kaski mają ten certyfikat ECE to się nie różnią za bardzo pod względem bezpieczeństwa, czy to prawda? #motocykle
  • 15
@neverquit: kask to tak indywidualna kwestia ze nie ma dobrej rady. Jedni jeżdżą w kaskach za 600 zł inni w tych za 6k. Zależy co chcesz nim osiągnąć. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to masz ranking sharp. Minimum jest ten certyfikat - bez niego z punktu widzenia prawa jedziesz bez kasku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@neverquit: Ta norma to jest minimum, tańsze kaski są projektowane tak żeby tylko tą norme tylko przejść. Droższe kaski mają już lepszą skorupe i są bezpieczniejsze. No i jest różnica w aerodynamice. Mój pierwszy kask hjc cs15 za 500zl, teraz zamówiłem shoei gr air 2 za prawie 3k.
@veranoo: a testowales tego Shoei w tunelu aerodynamicznym?
Mam 9 letniego Sharka s900, wlasnie rozgladam sie za nowym kaskiem...
Nowe sharki mi sie nie podoba
HJC cisnie mnie w glowe....
Shoi - super wygodny, ale gdzies podwiewa mi w nim wiatr i jest duzo glosniejszy(taki uporczywy basowy dzwiek)
@veranoo: zoza zmienila cs15 na rpha70? i bardzo sobie chwali.
Jesli chodzi i jakosc wykoniania to ten shoei to klasa - mam nadzieje, ze to szumienie to po prostu moja pozycja na moto i ciebie nie bedzoe dotyczyc
@bystrygrzes: Też myślałem o rpha70, ale ludzie polecali zdecydowanie SHOEI. I się na niego zdecydowałem. CS-15 jest spoko, ale dla pojemności 125, gdzie prędkości max są 110-120. Przy 140 na mocniejszym moto aerodynamika, a właściwie jej brak, daje o sobie znać.