Wpis z mikrobloga

@PiesTaktyczny: ostatnio przechodzę z moimi psami obok jakiegoś gościa z dzieckiem co się zatrzymał rwać słoneczniki. Przechodzę z boku, skracam smycz żeby psy były blisko a gość do dziecka: "nie podchodź do tych piesków bo są takie wielkie że jak cię ugryzą to ino ros"

No ja rozumiem że nie dobrze jest podbiegać do obcego psa ale też przesadnie straszyć nie można, szczególnie jak pies miał kaganiec.
@PiesTaktyczny: a mnie denerwują psy, które muszą mnie koniecznie obwąchac, często dotykając nosem. Nawet jak są na smyczy, to na tyle luźnej, że w trakcie mijania podchodzą bez reakcji właścicieli. Czy była jakaś akcja p.t. "trzymaj krótko swego siersciucha, bo niektorzy nie lubią kontaktu z obcymi psami"?
@nikifor:

Czy była jakaś akcja p.t. "trzymaj krótko swego siersciucha, bo niektorzy nie lubią kontaktu z obcymi psami"?


Możesz zorganizować ( ͡° ͜ʖ ͡°) Albo sprawdzić czy były jakieś i rozpowszechnić.
Na pewno jest pełno memów rozpowszechnianych przez psiarzy o tym, że pies musi być pod kontrolą.
@PiesTaktyczny dziwi mnie stwierdzenie "on nie gryzie". Zawsze powtarzam, mój pies gryzie. Nie lubi dzieci, nie lubi obcych. Czasem ktoś coś gada o kagańcu, nikt mu nie karze się do obcego psa zbliżać.

Maski się parę razy zdarzały co chciały namawiać dziecko aby podeszło do pieska. A dzieciak przerażony bo ma przed sobą owczarka niemieckiego wyższego od siebie.
@powaznyczlowiek: to wy pilnujcie swoich kaszojadow ( ͡° ͜ʖ ͡°) moj pies nigdy, sam do nikogo nie podejdzie, ale jakby jakis nadenergiczny parolatek sie przypaletal i go zaczal #!$%@?, to nie wiem co by sie stalo. W sumie to predzej by kopa ode mnie dostal, niz by go piesel ugryzl. Ja mam mojego psa na smyczy, jak nie potrafisz nad kaszojadem zapanowac, to tez na smycz i