Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Z kolegą tworzyliśmy projekt, serwis w branży gastronomicznej. Ja zajmowałem się programowaniem, a kolega miał się zająć rozleklamowaniem, kwestią zarabiania na tym. Co istotne zgodziliśmy się na początku, że zarobki dzielimy 50:50.
No i się zajął... Znalazł firmę, która chce ten nasz projekt odkupić. Zaoferowali nam 40k. Jest to dla nas spora kwota, jest szansa że projekt nigdy tyle nie zarobi.
Mam jeden problem z tym. Ja przez kilka miesięcy codziennie po szkole pisałem to, podczas gdy kumpel przyszedł na gotowe i zgarnie połowę kasy. Próbowałem go przegadać żeby oddał mi większą część, ale nie zgadza się. Umówiliśmy się 50:50 i koniec... Mogę się nie zgodzić i nie dać im kodu, ale minie dużo czasu zanim tyle zarobimy.

Co sądzicie?

#programowanie #praca #programista15k

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62eb70a97d6cea9fd2fca1b2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 236
  • Odpowiedz
dokładnie, ludzie się zesrali bo mityczny programista 15k chce pieniądze xD umówili się na 50/50 przy równym wkładzie czasu, a kumpel poszedł na łatwiznę i szybki hajs
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jestes mlody i 40k wydaje Ci sie dużą kwotą, ale lepiej poradź się kogoś, kto zna się na tej branży, bo może na tym projekcie zarovisz jednak duzo wiecej
Also jezeli kolega nic jezcze do tej pory nie zrobil poza znalezieniem kupca to nie powinien miec pretensji o to, ze nie chcesz sprzedac (bo tez i nie na to sie umawialiscie)
  • Odpowiedz
@czlowiekzcegla: Ale jak oboje wykonali swoją pracę, jak jego kolega miał zająć się marketingiem i rozreklamowaniem biznesu i na tym biznesie mieli zarabiać 50/50. Umowa nie dotyczyła załatwienia kupca i SPRZEDAŻY kodu OPa. Jakby od razu była mowa o sprzedaży, to pewnie by się umówili na inne warunki np. 20% wartości apki, bo tyle za pośrednictwo się dostaje.
Wyżej ten OP napisał, że tamten kolega przyszedł na gotowe - tj.
  • Odpowiedz
@WypadlemZKajaka: @Endriu_: @dexter-morgan: Weźcie to skasujcie bo wstyd trochę, trzeba było najpierw ze zrozumiem przeczytać co OP napisał.

@AnonimoweMirkoWyznania: Na wykopie stabilnie jak zawsze, "mame po co czytać, widzisz plusa dajesz plusa". Tak jak kolega @GienekZFabrykiOkienek prawi (chyba najsensowniej tutaj). Twój kumpel kompletnie złamał warunki umowy, za coś takiego to powinien się cieszyć jak 10% dostanie. Więc jak będzie kręcił nosem, że nie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Rozumiem Twoją perspektywę i w dużej mierze się z Tobą zgadzam. Też w takiej sytuacji czułbym się oszukany, tym bardziej gdyby partner biznesowy naciskał na sprzedaż rozwiązania, które miało być startupem, firmą.

Jesteś uczniem, nie masz doświadczenia, kod który tam stworzyłeś jest pewnie obiektywnie słaby. Znalezienie jakiegokolwiek kupca graniczy z cudem i mimo że jestem #programista15k to uważam że 40k (a nawet 20k które dostaniesz) w Twoim
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: a ja jestem po stronie OPa, zadaniem wspólnika było rozreklamowanie a nie sprzedaż. Także wg mnie nie powinieneś się godzić na żadną sprzedaż. Potem będziesz żałował że projekt mógł zarobić gruby hajs a zadowoliles się ochłapem, a te 20 tys w perspektywie spędzonych 8 miesięcy to żadne pieniądze
  • Odpowiedz
@Jurix: @Loloman:
No przeczytałem, co op mówi? Problemem nie jest to, że produkt ma zostać sprzedany tylko, że op oczekiwałby więcej dla siebie.

Próbowałem go przegadać żeby oddał mi większą część

Jest to dla nas spora kwota, jest szansa że projekt nigdy tyle nie zarobi.
  • Odpowiedz
@Endriu_: Przeczytaj wszystko jeszcze raz, najlepiej z komentarzami od OPa, i wtedy wytłumacz w jaki sposób to OP "kręci wałki" skoro on się wywiązał ze swojej części umowy w 100%, a jego kolega nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
a kolega miał się zająć rozleklamowaniem, kwestią zarabiania na tym


@papaj42: No i znalazł sposób na zarobek. Jeśli nie sprecyzowali W JAKI SPOSÓB to ma zarobić/zarabiać, to nie widzę problemu.
A jak ktośtam inny już pisał: bez tego kolegi nie zarobiłby i tych 20k.
  • Odpowiedz
@WypadlemZKajaka: Op umawiał się ze znajomym na rozwój przedsięwzięcia, jak wspominał miała to być usługa B2C. Znajomy nie wywiązał się z umowy, zamiast tego znalazł kupca i oczekuje ciągle połowy.

Jak dla mnie zmieniły się warunki co miał kolega robić to i można renegocjować proporcje.
  • Odpowiedz
Jak dla mnie zmieniły się warunki co miał kolega robić to i można renegocjować proporcje.


@Jurix: zgadzam sie. Druga strona miala zająć sie marketingiem, a nie sprzedażą projektu.
Wiec 50/50 bylo za marketing
  • Odpowiedz
Jak dla mnie zmieniły się warunki co miał kolega robić to i można renegocjować proporcje.


@Jurix: zgadzam sie. Druga strona miala zająć sie marketingiem, a nie sprzedażą projektu.
Wiec 50/50 bylo za marketing
  • Odpowiedz