Wpis z mikrobloga

19 czerwca zdechł mi silnik przy przebiegu 160 tys km. 2.0d 218km.

Dzisiaj został rozebrany i matko bosko co tu się stanęło:
- zatarte 3 panewki
- czwarta panewka w misce
- tłoki zjechane
- wał się wygiął
- zatarło 2 turbosprężarki
- pęknięty blok

Krótko mówiąc - wymieniajcie olej, #!$%@?ć long life!

#motoryzacja #auta #bmw
openordie - 19 czerwca zdechł mi silnik przy przebiegu 160 tys km. 2.0d 218km.


Dzis...

źródło: comment_1659549013GKRPYO0RWtRQyD91Ze62ZE.jpg

Pobierz
  • 45
  • 0
@baltic-vodka jakie bajki?
Silnik podatny na zatarcie panewki na long life prędzej czy później to zrobi.

Jak kupiłem ten samochód to przy przebiegu 100 tys km olej był wymieniony 3 razy, pierwsza wymiana po 25 tys km.

Około 20 tys zł, jutro się dowiem ile będzie kosztował drugi kompletny silnik. Do tego trzeba zrobić rozrząd na łańcuchu, sprawdzić wtryskiwacze, zmienić panewki - ogólnie zrobić rewizję.
  • 2
@baltic-vodka każdy kto chce pojeździć dłużej autem nie będzie robił wymian log life.

Cała reszta jeździ do końca lizingu i potem taki @open_or_die kupuje używane auto, dba, zalewa świeży olej ale to już jest za późno.

Ale mniejsza z tym. Najbardziej mnie zdenerwowało to że panewka nie dawała żadnych objawów tylko po prostu silnik zaczął stukać i tracić moc, a godzinę później już wzywałem lawetę xd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@open_or_die: odziwo najwięcej postów gdzie coś się #!$%@? to auto ma przebieg 160k lub ogólnie poniżej 200k xD zawsze takie podobne liczby.

Panewki nie zacierają się w ułamku sekundy, to proces długotrwały więc na bank już wcześniej coś tam #!$%@? ale nie słyszałeś. Tak samo jak tłoki niby zajechane, w dzień czy dwa to się nie dzieje. Dziwna praca i zachowanie silnika na bank były obecne.. wał się wygiął xd 2
  • 1
@bruhh jestem wyczulony na dźwięk silnika i na 100% bym zauważył jakiś dziwny dźwięk. Tym bardziej że na osiedlu którym mieszkam jest 4 inne beemki z tym silnikiem. Po prostu bym wiedział jakby coś się działo.

Miesiąc wcześniej wymieniałem olej w skrzyni, skrzynia była w bardzo dobrym stanie. Byłem też na hamowni, moc wyszła lekko ponad nominał.

Z każdą wymianą oleju sprawdzałem czy nie ma opiłków w filtrze i na dnie zbiornika
  • 0
@mamswojewady źle do tego podchodzisz.

Bierzesz auto na 5 lat, przejeżdżasz 150 tys km i się go pozbywasz bo bierzesz następne.

Wolisz wydać na serwis 3x więcej żeby następny właściciel miał sprawny samochód czy masz w to wywalone i wymieniasz olej tylko jak wyskoczy w komputerze?

Matematykę zostawiam tobie.