Wpis z mikrobloga

Wielu narzeka na polskie morze i popularny nad nim "parawaning", tłumy i komercję. Jest w tym trochę prawdy, ale u nas mimo wszystko wystarczy przejść się kawałek od głównego zejścia na plażę i już ma się względny spokój oraz przestrzeń.

Tymczasem w takiej Albanii, o której właśnie robię risercz przed wyjazdem plaże są owszem, piękne, ale zamiast parawaningu widzę tam "parasoling" i "leżaking" i to w skali nieporównywalnie większej niż u nas.

No weźcie spójrzcie na to zdjęcie, przecież to jest #!$%@? dramat, gorzej niż u nas. I takie widoki są na dosłownie każdej plaży. XD A ten przykład to nie jest wcale jakaś duża i popularna plaża.

Domyślam się, że istnieją i takie mniej oblegane, ale problem z nimi często jest taki, że są albo dostępne tylko od strony wody, albo trzeba zrobić sobie naprawdę długi spacer. Dodatkowo w Albanii plaża może być prywatna.

Dlatego tak bardzo śmieszy mnie jechanie po polskim wybrzeżu i jednoczesne bezrefleksyjne zachwycanie się innymi krajami jaka to tam jest kulturka, profesjonalizm i brak tłumów. XD

Żeby nie było - tę opinię wyrobiłem sobie nie tylko na podstawie szukania info odnośnie Albanii, ale również (a może przede wszystkim) na podstawie własnych doświadczeń z odwiedzanych nad Adriatykiem krajów.
#podroze #podrozujzwykopem #albania #niepopularnaopinia
Krupier - Wielu narzeka na polskie morze i popularny nad nim "parawaning", tłumy i ko...

źródło: comment_1659548647gaa956ldbQZf2Dlt9Qv64i.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@carving85: tak, kojarzę też tę plażę z foto. Nawet samochodem można wjechać chociaż droga dojazdowa trochę średnia jest. Może ją obczaję jak będę we Wlorze chociaż planuję na ten czas rejs na półwysep Karaburun.

Będę chyba jednak szedł na małą plażę za Himarę - Filikuri. Dostępna głównie od wody, od lądu trzeba zrobić pół godziny spaceru i zejść po linie ze zbocza. XD
  • Odpowiedz
@Krupier: No droga jest średnia ale też i tragedii nie ma da się osobówką dojechać bezpiecznie bez większego ryzyka uszkodzenia czegoś. Zdjęcie z początku lipca więc teraz może być trochę więcej osób ale raczej bez tragedii.
  • Odpowiedz
@Krupier: Widzę edit poszedł. Naprawdę da się właśnie znaleźć jeszcze fajne puste plaże. Trochę właśnie tak jak u nas nad morzem. Pójdziesz na główną plaże to dostaniesz w twarz parawanami. Przejdziesz się na granice miasta lub kawałek za i już się robi pusto.
  • Odpowiedz
@carving85: sprawdzę w praktyce we wrześniu aczkolwiek plażing to i tak będzie mniejsza część mojego wypadu. Ale dzięki za tipy, jak będzie czas to spróbuję pewnie wjechać autem na tą plażę obok Zvernecu. Droga mnie aż tak nie przeraża, poza tym auto z wypożyczalni. XD
  • Odpowiedz
@Krupier: Jak z wypożyczalni to tam zobacz jak się czepiają usyfionego środka. Ja nadal nie dałem rady odkurzyć całego piasku z auta po pobycie na tej plaży xD. Wietrznie więc ten piasek wchodzi wszędzie jak drzwi na dłużej zostawiasz otwarte.
  • Odpowiedz
Jak z wypożyczalni to tam zobacz jak się czepiają usyfionego środka.


@carving85: #!$%@?. Płatność gotówką, pełne ubezpieczenie, brak depozytu. ( ͡ ͜ʖ ͡)

Zawsze biorę full opcję żeby nie tracić nerwów potem.
  • Odpowiedz