Wpis z mikrobloga

Wielu narzeka na polskie morze i popularny nad nim "parawaning", tłumy i komercję. Jest w tym trochę prawdy, ale u nas mimo wszystko wystarczy przejść się kawałek od głównego zejścia na plażę i już ma się względny spokój oraz przestrzeń.

Tymczasem w takiej Albanii, o której właśnie robię risercz przed wyjazdem plaże są owszem, piękne, ale zamiast parawaningu widzę tam "parasoling" i "leżaking" i to w skali nieporównywalnie większej niż u nas.

No weźcie spójrzcie na to zdjęcie, przecież to jest #!$%@? dramat, gorzej niż u nas. I takie widoki są na dosłownie każdej plaży. XD A ten przykład to nie jest wcale jakaś duża i popularna plaża.

Domyślam się, że istnieją i takie mniej oblegane, ale problem z nimi często jest taki, że są albo dostępne tylko od strony wody, albo trzeba zrobić sobie naprawdę długi spacer. Dodatkowo w Albanii plaża może być prywatna.

Dlatego tak bardzo śmieszy mnie jechanie po polskim wybrzeżu i jednoczesne bezrefleksyjne zachwycanie się innymi krajami jaka to tam jest kulturka, profesjonalizm i brak tłumów. XD

Żeby nie było - tę opinię wyrobiłem sobie nie tylko na podstawie szukania info odnośnie Albanii, ale również (a może przede wszystkim) na podstawie własnych doświadczeń z odwiedzanych nad Adriatykiem krajów.
#podroze #podrozujzwykopem #albania #niepopularnaopinia
Krupier - Wielu narzeka na polskie morze i popularny nad nim "parawaning", tłumy i ko...

źródło: comment_1659548647gaa956ldbQZf2Dlt9Qv64i.jpg

Pobierz
  • 28
Dlatego tak bardzo śmieszy mnie jechanie po polskim wybrzeżu i jednoczesne bezrefleksyjne zachwycanie się innymi krajami jaka to tam jest kulturka, profesjonalizm i brak tłumów. XD


@Krupier: Jedna drobna roznica:

Masz lezak i parasol. To Twoje miejsce (i jeszcze cos gdzie da sie przechodzic).

Jak Ci nad baltykiem janusz z grazynka pierdutna 50m^2 parawanem to troche lipa.

Jak lata temu bylismy w Albanii to zaraz przed hotelem byla plaza. Bez lezakow
Masz lezak i parasol. To Twoje miejsce (i jeszcze cos gdzie da sie przechodzic).


@gorzki99: no fest da się przechodzić jak widać. XD

Poniżej przykład innej plażyczki. Przecież to wygląda gorzej niż nasz parawaning.

Jak Ci nad baltykiem janusz z grazynka pierdutna 50m^2 parawanem to troche lipa.


@gorzki99: no to dlatego mówię - idziesz 100 m od głównego wejścia i masz miejsca w brud.

Jak lata temu bylismy w Albanii
Krupier - > Masz lezak i parasol. To Twoje miejsce (i jeszcze cos gdzie da sie przech...

źródło: comment_1659549460165zik4uBq6mw20tEOruiX.jpg

Pobierz
przez ten czas pewnie mocno się kraj rozwinął więc wówczas podejrzewam, że łatwiej było coś znaleźć.


@Krupier: Raczej tak. Mysmy jechali jak albonia jeszcze byla malo kiedy wspominana w destynacjach wakacyjnych. I cale szczescie :DD

Ludzi naprawde malo. Ale jeden minus. Wszedzie syf na ulicach i mnostwo - ale serio mnostwo - roznych niedokonczonych budynkow, inwestycji itp. Drogi (te poza gownymi miastami) to tragedia. Kto jezdzil po albanii ten sie w
@gorzki99: no syf jest, wiem. Byłem na szybki trip po północy, teraz ogarniam południe i z tego co póki co się zorientowałem to w porównaniu do północy jest takie meh. Ale może na żywo zrobi lepsze wrażenie.
Byłem na szybki trip po północy, teraz ogarniam południe i z tego co póki co się zorientowałem to w porównaniu do północy jest takie meh. Ale może na żywo zrobi lepsze wrażenie.


@Krupier: Moze sie juz pozmienialo. Wtedy byla lipa :P

A na polnocy tez bylem :DDD

Zrobilismy sobie 3 tygodniowy urlop samochodem. Polska-Litwa-Lotwa-Estonia-Finlandia(promem)-Norwegia(nordkapp)-Szwecja-Dania(mostotunelem)-Niemcy-Polska

Super urlop :) (jedyny minus to ceny w skandynawii :P Ale do teraz zaluje ze sie nie
miałem na myśli północ Albanii. XD


@Krupier: :DDDD
Mysmy w sarandzie byli i z doskoku ksamil ogarneli.

P.S polnoc europy (opisana wyzej) serio polecam. Co prawda 7,5k km autem w 3 tyg ale serio bardzo fajna i udana wycieczka :)
@Krupier: ja doceniam Bałtyk przede wszystkim za plaże, znaleźć fragment bez ludzi i parawanów to często jakieś 15 minut spaceru, poza tym wszędzie mięciutki piasek.

Tym czasem we Francji albo Włoszech plaże mają w najlepszym wypadku kilkaset metrów szerokości, w dodatku często leży się na jakichś kamieniach lub piasku przemieszanym z kamieniami i drewnem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krupier: jeśli patrzysz na Ksamil, to tak nie ma tam praktycznie żadnej plaży na której mógłbyś się położyć bez brania leżaka. Inna sprawa, że przy tych temperaturach to bez parasola zwyczajnie nie ma sensu tam iść na plaże.

Co do gęstości, tych leżaków to jest różnie, ale wszędzie na luzie przejdziesz.


Praktycznie w każdej innej miejscowości znajdziesz miejsce gdzie możesz rozłożyć się bez brania leżaków. I jest to całkiem co innego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krupier: ja doceniam Bałtyk przede wszystkim za plaże, znaleźć fragment bez ludzi i parawanów to często jakieś 15 minut spaceru, poza tym wszędzie mięciutki piasek.


Tym czasem we Francji albo Włoszech plaże mają w najlepszym wypadku kilkaset metrów szerokości, w dodatku często leży się na jakichś kamieniach lub piasku przemieszanym z kamieniami i drewnem.

@lubiczklan:

Bałtykowe love zawsze i wszędzie. <3

Tez uwielbiam nasze plaże, które są naprawdę ładne, puste
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DerMitteleuropaer: dolina Valbony zdecydowanie, oczywiście po uprzednim rejsie przez jezioro Komani. Widoki na całej trasie po prostu kapitalne.

Malownicza jest też ponoć droga do Theth jak i sama miejscowość, ale z nią jest taki problem, że nie zrobisz samochodem kółka czyli z doliny Valbony nie przejedziesz do Theth i odwrotnie, trzeba dygać z powrotem tą samą trasą jeśli rozumiesz o co mi chodzi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Krupier: Sorry, źle Cię zrozumiałem. Chodziło mi o to, że z Teth nie trzeba wracać tą samą drogą tylko da się zjechać na drugą stronę, jeśli ma się 4x4 (albo grata, którego nie szkoda :P ). Trzeba wrócić do Szkodry i potem do Komanu na prom, ale przynajmniej nie jedzie się dwa razy tą samą drogą.
@Krupier: Trochę odkopię ale w sumie nie jest aż tak źle wystarczy wybierać trochę mniejsze miejscowości.
Nawet chyba na plaży miejskiej w himare nie ma za dużo parasoli. Obok masz qeparo i borsh tam też wystarczy przejść kawałeczek w bok i da się znaleźć plaże bez parasoli.
Trochę bardziej już na północ orikum bardzo mała parasoli. A nawet 30 min od Vlory da się znaleźć taką plażę
carving85 - @Krupier: Trochę odkopię ale w sumie nie jest aż tak źle wystarczy wybier...

źródło: comment_1659949579t99SKCaTE52BTgp0iHv84c.jpg

Pobierz