Wpis z mikrobloga

Putin pierwszego dnia wojny na Ukrainie: Ci którzy będą się mieszać w konflikt spotkają się z konsekwencjami nie widzianymi nigdy wcześniej
Puchatek przed przylotem Pleosi na Taiwan: Ci, którzy bawią się ogniem, zginą od niego

Tymczasem amerykanie zamiast rzucać groźbami bez pokrycia nasrali właśnie na dywan ruskiej stacji benzynowej będącej "drugą armią świata" oraz mocarstwu aspirującemu do bycia światowym hegemonem w niecałe 6 miesięcy xDDD

Zwróćmy jednak uwagę na nieocenioną rolę Ukrainy. Dzięki heroicznej walce żołnierzy ukraińskich USA w wypadku bezpośredniego konfliktu z Chinami nie będzie musiała dławić się na dwóch frontach na raz.

Kto jeszcze w styczniu tego roku spodziewał by się, że dziadek z demencją tak zajebiście potrafi rozgrywać Kacapów jak i Puchatka?

#wojna #ukraina #rosja #taiwan #chiny #usa
Pobierz
źródło: comment_1659461579j5AOceh1isRDnjr0QmMywB.jpg
  • 33
Kto jeszcze w styczniu tego roku spodziewał by się, że dziadek z demencją tak zajebiście potrafi rozgrywać Kacapów jak i Puchatka?


@lifapek: Poczytaj trochę o jego administracji. Wprost mówią że to zbliżona do tej którą miał Obama, i nauczyli się na błędach (pierwsza inwazja Rosji na Ukrainę).

To nie tak że Biden siedzi w fotelu i mówi zrobimy to to i tamto. On to zatwierdza, ale robotę robi administracja i służby
Ten dziadek z demencją to "weteran" zimnej wojny. Wie, jaki jest rozkład jazdy, bo obserwował z pierwszego rzędu, jak go pisano.


@13f14: No fajnie, że teraz o tym wiesz ale ogólna narracja, zwłaszcza w Polsce przez pogorszenie relacji naszego rządu z USA po jego elekcji, była taka że to dziadek z demencją przez jego wpadki czy nawet pedofil bo całował małą dziewczynkę publicznie.

To nie tak że Biden siedzi w fotelu
@lifapek: Ja nie wiem co by było za Trumpa, nie uczestniczę w gdybaniu co by było gdyby.

Wiadomo natomiast jak ta administracja zachowała się za Obamy a jak zachowuje się teraz. Nie bez powodu Obama mówi że Europa nie chciała robić tego co oni chcieli w kwestii Rosji (zapewne chodziło o dociskanie ich). Kontynuował to "ruganie" Europy (głównie Niemiec) Trump, robiąc to publicznie.

Efekt jest taki, że dziś podobna administracja wyciągnęła
ogólna narracja, zwłaszcza w Polsce przez pogorszenie relacji naszego rządu z USA po jego elekcji, była taka że to dziadek z demencją


@lifapek: Nie wpisywałem się w tę narrację. Dla mnie Biden był wielką niewiadomą, ale Trump to głąb. Oczywiście Biden nie jest młody itd. ale to jeszcze o niczym nie świadczy. Tym bardziej, że prezydent nie jest w USA władcą absolutnym i nie wszystkim zajmuje się osobiście i samodzielnie.
nasz rząd miał zupełnie inne podejście do tego niż rząd Tuska.


@RafDan: Nie wiem, co by było, gdybyśmy mieli dzisiaj PO u władzy. Nie to, że bronię PiSiorów, ale obawiam się, że gdyby u władzy był Tusk, to w sprawie Ukrainy mielibyśmy podobne podejście, jak Niemcy.
@lifapek: Dopiero co czytałem na wykopie, że Biden "sprzedał Ukrainę Rosji i Tajwan Chinom", bo USA zamierzają uniezależnić swój biznes hi-tech od tajwańskich półprzewodników ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wszystko byle "dosrać lewakom i dziadkowi z demencją" - oczywiście wszystko nakręcane przez "patriotów-wolnościowców" zainteresowanych wiadomą partią ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po prostu wiele klocków ułożyło się w całość.


@RafDan: Tak! Zgadzam się w stu procentach.

Nie wiem, co by było, gdybyśmy mieli dzisiaj PO u władzy


@13f14: Tutaj również. Obawiam się, że mogło by być tak jak u Niemców, ale z drugiej strony nie wiadomo jak przebiegały by wtedy naszego stosunki z ekipą Scholza ¯\_(ツ)_/¯
Troche bawi jak się czyta takie komentarze, wskazujące jakoby to jeden człowiek stał za tym wszystkim, wizje rodem z pięknych bajek Disneya xD


@koronawirus: To bardzo popularna wizja. Tak samo, jak ta, że wojna na Ukrainie to sprawka wyłącznie Putina. Albo II wojna światowa i tamte zbrodnie, to wina tylko Hitlera.

@lifapek: Jedną z niewielu zalet Kaczyńskiego jest jego niechęć do kacapów, jak się okazuje, uzasadniona. Tusk raczej nie grałby