Wpis z mikrobloga

@diler_biedy: jak broker zamknie to będzie walkower. Bo to nie Twoja decyzja wtedy. Oddanie hajsu z blokada na zero. Tak jeszcze może się odkuć. Tak jak pisałem wyżej.

@zrobie_to: Też takie coś zrobiłem tylko że na lirze tureckiej, tylko tam to trwało kilka godzin i za mniejszy hajs, nigdy więcej rynek nie powięzie mnie tam gdzie nie chce i nie znajdę się wiecej w sytuacji, w której nie wiem co
@Vateusz23: 0.01 lota to około 600pln depozytu zabezpieczającego na us100. U OPa tylko 0.02 z 0.19 lota jest poniżej 100% straty i tutaj można jeszcze coś uratować. Reszta to ponad 100% straty więc nie wiem co tu chcesz odzyskać, walkowerem jest przyjęcie takiej straty na klatę, bo na rozsądne ruchy jest już za późno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oczywiście zakładam że OP ma już poniżej 100% depozytu
@Vateusz23: w xtb nie ma możliwości wejścia w ujemne saldo, stracisz najwyżej tyle co wpłaciłeś. OP napisał że otarł się o margin call czyli miał niewiele powyżej 50% wymaganego zabezpieczenia.
Ja nie widzę sensu w przyklepywaniu takiej straty, już lepiej żeby brok zaczął zamykać najbardziej stratne pozycje, bo jeśli rynek odbije to wtedy z łatwością będzie można to odrobić.
Jedyne co to można zrobić to obciąć dalsze straty, ale nie odzyskać
@diler_biedy: w ujemne saldo nie wejdziesz, ale jest możliwa strata 1200 zł na 0.01 lota i masz strate 200 %. Wystarczy, że pójdzie kurs o 10 % w nie Twoja stronę :) a patrząc na dalsze wyniki to dobrze się bawicie w kasynku :) nie widzę sensu cięcia strat na 30 k, skoro można przewalić 50 k xddd