Wpis z mikrobloga

Uważam, że napi'rdalanie dzwonami na całe miasto przez kościoły powinno być zdelegalizowane. Jak sobie chcą przywołać wiernych na msze to niech wysyłają do nich smsy a nie budzą ludzi dookoła o 6.30 rano.


@RenkaRenkeMyje: Poszukaj sobie, że są przepisy w polskim prawie na to czy kościoły i jak mogą #!$%@?ć. Niektórzy się nawet sądzili z kościołem i wygrywali. Możesz to zgłosić jeżeli kościół od #!$%@?.
@RenkaRenkeMyje:

Mam wrażenie, że im mniej wiernych tym bardziej #!$%@?ą. Mieszkam w Łodzi. Tu naprawdę mało ludzi chodzi do kościoła w dni inne niż święta. Będąc z dziećmi na spacerze przejeżdżaliśmy wózkiem obok kościoła. I tak ok 200 metrów od niego usłyszałem donośne zawodzenie wydobywające się z głośników. Na początku myślałem, że to ktoś na balkonie pobliskiego bloku czegoś słucha, ale szybko dotarło do mnie, że to proboszcz pobliskiego kościoła wystawił
@matewek: Patrz też na wyroki sądów administracyjnych.
Zauważyłem, że karzą, jeśli #!$%@? jest dla samego #!$%@?, a nie karzą, jeśli jest związane z jakimś nabożeństwem, ale szczegóły to pewnie zależą od much w nosie sędziego danego dnia.