Wpis z mikrobloga

Dodatkowo po pierwszych wakacjach wszystkie późniejsze raty składają się tylko z części odsetkowej


@vader05: ty na pewno wziąłeś wakacje kredytowe przewidziane w tej ustawie co PIS niedawno ją przepchnął, a nie "zwykłe" wakacje kredytowe (które często banki zapisywały w umowach) w których nie spłacasz kapitału a tylko odsetki co miesiąc?
@vader05: @iroos: Pozostało do spłaty wzrosło. Zwróciłem na to uwagę tylko dlatego, że miałem już 299k a teraz z powrotem wskoczyło na 300k. Harmonogram nie jest zaktualizowany w ogóle, ale wniosek widnieje jako złożony. Na pewno ten PiSowski bo musiałem wybrać sobie 4 raty w tym roku i po jednej z każdego kwartału w 2023.
Myślę, że po prostu banki mają burdel z powodu burdelu legislacyjnego wprowadzanego przez tych dyletantów.
Pozostało do spłaty wzrosło.


@pietryna123: no to nie mówisz o kapitale, bo kapitał masz podany w "w tym kapitał". "pozostało do spłaty" to kapitał + naliczone już odsetki. jak ogarną te odsetki to wszystko wroci do normy
@iroos: Nie. Pozostało do spłaty w ING to jest tylko kapitał. Odsetki masz podane tylko za dany miesiąc (i dalej w harmonogramie). Nie ma żadnej predykcji całkowitego kosztu kredytu (bo to #!$%@? i bezwartościowy wskaźnik).

Trochę mnie dziwi ten wzrost bo to tak jakby "cofnęło" ratę a wydawało mi się, że ta wartość po prostu maleje o składnik kapitałowy, który jest spłacany w konkretnej racie.
Pozostało do spłaty w ING to jest tylko kapitał.


@pietryna123: a pierdzielisz głupoty, aż się zalogowałem do apki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak wejdziesz w kredyt hipoteczny i przewiniesz niżej to masz jedni pod drugim:
Pozostało do spłaty: ...
W tym kapitał: ...
W tym odsetki: ...

i tu pokazuje łączne kwoty. Pozdro ;)
Harmonogram po zawieszeniu spłaty zawiera błędy. Niestety, w harmonogramie możemy wprowadzić zawieszenie tylko jednej raty. Po tym, jak zakończy się okres, na który zawiesiliśmy spłatę, pokażemy nowe dane w harmonogramie. Przepraszamy za tę sytuację.