Wpis z mikrobloga

Kolega wziął kredyt na telefon wart 3000 zł w dwa lata splaci ok. 5000 zł. Mógł kupić za gotówkę, ale chciał zacząć robić "historię kredytową" xD. Daily reminder, to że weźmiecie pralkę, lodówkę czy telefon na raty i je splacicie w żadnym dużym stopniu nie wplynie na decyzję banku odnośnie kredytu na kilkaset tysięcy i potencjalne 25/30 lat jego splacania. ¯\_(ツ)_/¯

#kredythipoteczny #kredyt #mieszkanie #nieruchomosci #bekazpodludzi
  • 56
@Ignacy_Loyola: potwierdzam :)

założyłem konto w aliorze bez żadnej historii kredytowej i kredyt dostałem od ręki

coś tam pani przy okienku marudziła o historię kredytową to powiedziałem, że nie ma problemu mogę iść do innego banku to zamknęła pysk i zajęła się robotą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Ignacy_Loyola: a ja znam historie od posrednika kredytowego, o kliencie, ktory chcial kredyt na swieta czy cos w tym stylu. 10k. Mial zasrany bik, wiec zaplacil 3k jakiemus cwaniakowi za wyczyszczenie. Wiec wzial w sumie 7k a splacal kilkanascie xD
@jakno: Ja raz wziąłem komputer, który służy mi do pracy. Raty 0%, pół roku odroczona płatność i dwie raty spłacało euro, czy tam mediamarkt. Finalnie nie dość, że pół roku nie płaciłem, to komputer miałem prawie 500 zł taniej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Ignacy_Loyola: raty konsumenckie mają sens, gdy rzeczywiście potrzebujesz danej rzeczy, a jest ona poza twoim zasięgiem z jednorazowej wpłaty. Inaczej to rzeczywiście nie ma sensu.
Pomijając już to, że obecnie brać cokolwiek innego, jak 0% go topkek. Dopasować sobie jedynie wysokość rat tak, żeby dupa nie bolała, spłacić szybko i heja, a nie wyskakiwać z 3k czy więcej i potem żreć gruz.
@Ignacy_Loyola: Powtórzę po słowach mojego doradcy kredytowego:

Scoring BIK w kontekście pozytywnym nie ma praktycznie żadnego znaczenia w sensie ułatwienia co do kredytu zabezpieczonego jak hipoteczny ale negatywny BIK już ma duże znaczenie.
Pozytywny BIK pozwoli Ci bez problemu wziąć sprzęt czy cokolwiek na raty w sensie konsumenckim.

A branie jakichkolwiek innych rat niż 0% to oznaka #!$%@?.
tu się mylisz. Jeżeli ktoś ma kredyt i go spłaca ma wyższy scoring w BIK niż osoba, która nie miała kredytu. Więc realne raty 0%, odroczone jeszcze o 6 mc mogą być spoko opcją. Wrzucasz na koncie do koszyka wszystkie raty i spłacasz automatycznie.


@takjestembordo: nie myli się. Dla kredytów hipotecznych nie ma to absolutnie żadnego znaczenia.
mi Alior udzielił kredytu hipotecznego ale jednocześnie chcieli, abym zrezygnował z karty kredytowej, która miałem u nich :) chociaż nigdy nie zapłaciłem ani grosza odsetek od niej


@PepeXD: karty kredytowe mocno obniżają zdolność więc nie dziwne, że bank sugerował byś ją zamknął.
@Ignacy_Loyola: Co to za dziwny kredyt? XD
Wzięłam parę miesięcy temu na raty telefon. Za gotówkę był za 4,2k, a na raty za 3,9k - trafiłam na jakąś promocję "dwie raty za darmo". Oczywiście musiałam zrezygnować z "ubezpieczenia kredytu" i znosić focha pani w okienku euro rtv. Nie wzięłam go bo nie było mnie stać na cały telefon, tylko zwyczajnie tak było taniej ¯\_(ツ)_/¯
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ignacy_Loyola: #!$%@?ąc, biorę na raty co tylko się da o ile są to raty 0%. Głównie tak kupuje na allegro (allegro PayU, mam kilka tysięcy "debetu" już). Ogólnie to polecam ten stan ( ͡° ͜ʖ ͡°) biorąc pod uwagę inflacje to czasami place mniej za towar niż jakbym kupił za gotówkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)