Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Po roku na emigracji w Niemczech zdecydowałem się na powrót do Polski. Pracuję w IT, wypłata 5200 euro netto, żona HR 3100 euro, więc zarobki mamy wysokie, biorąc pod uwagę że mediana w Niemczech to 2800 Euro. Szkoda tylko, że koszty życia są tak wysokie, że nie opłaca się tutaj żyć. W Polsce za przysłowiowe 15k jestem w stanie żyć na lepszym poziomie.
Można cebulić i do dentysty lecieć do Polski, ortodonta w Polsce i wtedy ma to ręce i nogi, ale nie po to zmieniam miejsce zamieszkania żeby wydawać tę kasę gdzie indziej.
O cenach nieruchomości szkoda gadać, nie wiem kiedy bym się dorobił na własne niewielkie mieszkanie.
Co do jakości usług medycznych to XD Widać że wykopowicze którzy tak chwalą niemiecką służbę zdrowia nigdy z niej nie korzystali.

Na domiar złego te pieprzone maski i ludzie, którzy choćby im rząd nasrał na wycieraczkę to będą mówić, że to dobrze. Ordnung muß sein...

#niemcy #pracait #pracbaza #

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62e6431d4ea2949af827a37f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 203
@Peugot: wielu znajomych #!$%@?ło po studiach od razu i pracują teraz jako procesowcy i konstruktorzy i żaden z nich nawet nie chce słyszeć o powrocie. Co najwyżej do rodziny na święta albo w delegacje.

Do dziś pluję sobie w brodę, że nie wyjechałem z nimi, ale oczy #!$%@?ą mi zaszły i teraz gówno mam. Za szczeniacką głupotę i ideały się płaci.
@morsisko: szukaj przez linkedina i podawaj stawki godzinowe, musisz się cenić te 55 za godzinę netto i fakturę na NP wtedy Niemcy płaca, a ty z tego ryczałcik. Uop niemiecka mi się nie opalała bo powyżej tych 5k euro wpadasz w ich podatki wyższy próg czy cos i jest lipa plus utrzymywanie meldunku tam głupota
@yuio: No dobra, ale gość tutaj pisze o mieszkaniu w tym kraju, jak tam mieszkasz to nie będziesz wystawiał polskiej faktury i nie będziesz miał polskich stawek podatkowych. Mieszkanie w Polsce i wystawianie faktur dla niemieckich firm to jest zupełnie inna historia
@Hrjk: znajomy ci nigdy prawdy nie powie, szczegolnie polak. W niemczech mam pol rodziny i sam jestem w de raz w miesiacu bo mam biznes z niemcami. Ludzie z wysokimi kwalifikacjami w polsce zarobią mniejbale koszty mają dużo niższe. i conważne niemiec nawet jak bedziesz mowil po niemiecku i mial wieksze kompetencje od niego to bedzie tobą gardził i bedziesz sie czul obywatelem 2giej kategorii nawet majac pelny portfel. Kiedys jeszcze
@Peugot: jaka branża?

i conważne niemiec nawet jak bedziesz mowil po niemiecku i mial wieksze kompetencje od niego to bedzie tobą gardził i bedziesz sie czul obywatelem 2giej kategorii nawet majac pelny portfel.


No tak, bo w Polsce zarabiając 6-8k brutto (przeciętne wynagrodzenie z inżynierem wg Sedlak&Sedlak i mniej więcej widełki, które widzę też na ofertach pracy) to jestem obywatelem pierwszej kategorii XDDDDDD

Widzę że mają mieszkania, w miarę nowe auta,
Domy szkieletowe. jest coś takiegonjak szczęście i tak, znajominco mają w pl po 8 brutto zona 7brutto są dużo bardziej szczesliwi niz czlonkowie mojej rodziny co są architektamiw niemczech. Nikt nigdy nie dal im poczuć ze są tam u siebie. Oni mimonze zarabiaja spokonsa tam emigrantami. Nawet w 2 gim pokoleniu. jak masz 8 brutto maz i zona 70% tego to masz mieszkanie i prawie nowe auto. conwiexej w niemczech sami niemcy
ja tam OPa rozumiem - po 7 latach w Londynie wróciłem do PL
co z tego że zarabiasz 50-80k - podatki (senior), jak mieszkanie które wynajmowaliśmy kosztowało 1 mln funtów - czyli kredyt na 30 lat
Szkoda tylko, że koszty życia są tak wysokie, że nie opłaca się tutaj żyć. W Polsce za przysłowiowe 15k jestem w stanie żyć na lepszym poziomie.


@AnonimoweMirkoWyznania:

Miło usłyszeć trzeźwa opinie na temat mitycznego zachodu. Ale niestety nie dotrze to do tych bananowych dzieci, co to są świecie przekonane, że trawa zieleńsza na zachodzie, bo byli na tygodniowym turnusie w Hiszpanii.

14 lat w NL tutaj.


@Mecowaty:

W sumie nie
@yuio: Nikt by ci tyle nie dał, chyba że za jakiegoś managera ale i tak wątpię. W Niemczech nie ma takiego eldorado z B2B jak u nas. Tam bardziej opłaca się ich odpowiednik UoP, który i tak jest masakrycznie nieopłacalny w porównaniu z polskim UoP. Tak jak mówiłem, popatrz sobie na publicznie wysłane oferty, tam 10k€ na UoP to jest praktycznie max. Siedząc w Polsce zgoda, możesz dostać 10k€ na B2B
@Hrjk: byłem dzisiaj na stacji u Niemca redbull 330 ml 4.5 euro. Butelka wody 0.5 l 2.49 euro. Curry wurst 9 euro( ͡° ͜ʖ ͡°) ale ważne że cukier u Hansa tanszy
@A_R_P: kto cie plusuje XD
gownoroboty i mają kredyt na mieszkanie w monachium i jeszcze dwa leasingi? Średnia cena za metr w monachium to blisko 10k EURO. Jeśli to mieszkanie pozwala na minimum godnego zycia dla dwojki osob, to zalozmy, ze 50m2 daje 500k euro.
Zarobki zalozmy ok 4.3k euro brutto (srednia), to pewnie nawet nie 3k netto, czyli za dwójkę niech bedzie nawet 6k naciagne. Czynsz to ok 1k euro,
@Peugot: a jak nie masz żony? To co? Zdechnąć?

Przekładasz jakieś wyobrażenia o tym jak to biednych polaków źle traktują, ale dziwnym trafem jakoś emigracja nie chce wracać, tylko jedzie tam gdzie "nie czują się u siebie". Ciekawe czemu.

@nowy89: gdzie ja napisałem o cukrze?

Na stacji u Niemca


https://www.kaufda.de/Angebote/Red-Bull

No jak tam Polaku? Ile kosztuje Red Bull 250 ml w supermarkecie? Bo w strasznie drogich Niemczech, skąd uciekają uciśnieni