Wpis z mikrobloga

@pastibox: dodatkowo według tego raportu podaż teraz jest niby niższa niż w 2020/2021 no bardzo ciekawe kurdeczka, bo w rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie:

https://olxdata.azurewebsites.net/wszystkie/mieszkania

Dodatkowo co to są za dane w ogóle, skąd to pochodzi, kilka deweloperów się umówi, wrzuci do oferty kilkaset nieruchomości po 25k za m2 to wiadomo, że średnia wzrośnie xD

Średnia wzrasta, sprzedaż spada - coś niesamowitego normalnie, nie ma to jak podnosić ceny kiedy mało kto
tak się zastanawiam czy nie podlega to przypadkiem pod UOKiK?


@Adki: Szanowny panie UOKiK. Kolega zrobił taką ładną stronę, dlaczego ona nie jest uwzględniona w tym raporcie co to go robi ta prywatna firma JLL? Dlaczego oni dochodzą do innych wniosków niż ja? Czy nie można by ich za to jakoś ukarać? Panie UKOIK ja z kolegami czekam na spadki i jak na to patrzę, to mnie po prostu krew zalewa.
@haha123: Wytłumaczenie jest prostsze: do wszystkich dotarło, że na dane dotyczące mieszkań w budowie trzeba patrzeć uwzględniając nowelizację ustawy. Juz tylko twarde jądro tagu broni tej bzdury. Ale nie martw się niedługo nie będzie już czego bronić bo wyjdą dane za lipiec. Już po wejściu w życie ustawy. Jeżeli rzeczywiście w to wierzysz to liczba wprowadzanych do oferty mieszkań powinna dalej rosnąć. Ale już długo nie wzrośnie. ¯\_(ツ)_/¯
Panowie z prywatnej spółki HRE


@Adki: Nie mogę się własnie doczekać co konkretnie spotka panów z prywatnej spółki HRE. Mało który deweloper nie miał takiej sytuacji, że UOKIK coś zakwestionował w treści umowy. Zazwyczaj takie postępowania kończyły się niewielką grzywną albo i nie i zmianą postanowień umownych do zaleceć urzędu. I tyle. Finito. A cały tag widzi już oczami wyobraźni Turka w dybach chłostanego przez Sobotę. xD