Wpis z mikrobloga

@pastibox: czyli bardziej opłaca się wynajmować 70m za 4300zł pln i dodatkowo odkładać na mieszkanie, niż od razu mieszkać na swoim za ciut więcej, w przypadku jeśli ktoś kupuje mieszkanie teraz XD Nie daję nawet sytuacji, gdzie ktoś kupił x lat temu XD bo to już w ogóle kosmos ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wuwuzela1: Nie do końca. Chodziło mi o to, że porównywanie wynajmu mieszkania z kupnem na kredyt z wkładem własnym nie do końca me sens. Bo dłużnik radośnie musiał wyłożyć dodatkowo co najmniej 10% kapitału (najemca nie musi a jeżeli ma ten kapitał, może on pracować na innych inwestycjach). Dodatkowo kredyt jest liczony tutaj na 35 lat. Do nie dawna normą były kredyty max 30 letnie. Ale jak się da 35
  • Odpowiedz
@pastibox: No spoko, jak masz taki budżet na mieszkanie, to wydajesz 6400 na kredo, ale Ty wolisz wywalic 4k na najem i odkladac 2400pln, przez 333 miesiące, przy założeniu że za 30 lat to mieszkanie będzie warte 800k, ale wg spadkowców to mieszkania będą tanieć, czyli to mieszkanie będzie za 400 XD. Czyli przez 27lat. Tak jestem oderwany od rzeczywistości, bo w moim świecie 6,5k to nie jest połowa zarobków
  • Odpowiedz
@pastibox: W ogóle takie porównanie sensu nie ma bo rynek najmu mieszkań 70m jest niewielki. Powiedzmy, że interesuje mnie mieszkanie 65-75m w Łodzi na dzielnicach Stary Widzew, Widzew-Wschód i ewentualnie Janów.
Łącznie na otodom i olx są co najwyżej 2 oferty i to średnie
  • Odpowiedz
@haha123: Gdzie tam masz dzbankuszku 200k miesięcznie na czysto? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Coś sobie uroiłeś niepotrzebnie. Dodałeś sobie jakieś cyfry i teraz próbujesz na siłę zainteresować tym innych. Weź pozaczepiaj innych na priv i popytaj czym się zajmują, tak jak to robiłeś do tej pory. A potem zwyzywaj. W tym jesteś najlepszy na priv. Dwubiegunowcu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kiedysbedeczerwonka: oj nie denerwuj się tak farmazoniarzu, bo to twoje słowa ;)

Napisałeś, że stać cię na 1 kawalerkę co 2 miesiące. Taka kawalerka w Warszawie to 400k, także co miesiąc musisz zarabiać 200k ma czysto ;)

Już się sam gubisz w swoich urojeniach, lepiej leki weź ;)
  • Odpowiedz
@Kiedysbedeczerwonka: ahahahahhahahahaha mam ci zaleźć wpisy, gdzie mówiłeś że kupujesz w Warszawie, że tam robisz swoje kurnikowe imperium?

Hahahahahahahahhahahaha chłop się zapętlił w swoich urojeniach ahahahahahahhaah xd
  • Odpowiedz
@haha123: a w tym wpisie napisałem, że kupię w Warszawie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) W Wawie mam i owszem teraz. Coś znowu sobie dorabiasz teorie. Weź leki i poproś oddziałową, żeby dała Ci cienki kaftan i klimę ustawiła na 21. Jeszcze coś podorabiaj teorię, tak jak do tego że mieszkanie kupisz. Nic nie kupisz przegrywie, nawet w simsach byś nie dał rady
  • Odpowiedz
@Kiedysbedeczerwonka: już ci mówiłem odstaw leki. Kto tu mówi od 27 latach XD. Tu masz symulację przez kolejne 3 lata. Kredyciarz w tym czasie spłaci 14,6k kapitału XD. Wynajmując takie samo mieszkanie oszczędzasz 2100 miesięcznie. 36x2100 = 75,6 XD
75,6 - 14,6 = 61K różnicy na korzyść wynajmu

A teraz najlepsze!! Za 3 lata rzeczywiście ktoś decyduje się na kredyt Mające więcej do dyspozycji o 75k i stać go dalej
pastibox - @Kiedysbedeczerwonka: już ci mówiłem odstaw leki. Kto tu mówi od 27 latach...

źródło: comment_1659008162Zl0b8gSdFEg7s7Uu1qGvix.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz