Wpis z mikrobloga

@Emnesti: Tak, a praca na budowie to przymus ale kobieta przecież nie musi rodzić, jej ciało, jej wybór xD analogicznie jak go nie stać na samochód i musi jeździć autobusami to niech zmieni prace na programistę 15k i elo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Atreyu: Ciąża może powodować zaburzenia błędnika, zawroty głowy, mroczki przed oczami i omdlenia. Kobiecie w ciąży może być po prostu ciężko utrzymać równowagę w jadącym autobusie. Prośba o ustąpienie miejsca to nie jest w tym przypadku widzimisię, bo kobieta może się przewrócić albo zemdleć i zrobić sobie krzywdę.
No ale wiadomo, jakiś pato meksynaniec coś głupiego zrobił ale wykopki się spuszczają bo #!$%@?ł k0biecie xD jesteście śmieszni


@mwmichal: Myślę, że cała sytuacja (pomimo całej jest powagi), przez swoją absurdalność, po prostu budzi uśmiech u ludzi, coś podobnego jak scena, gdzie Adaś Miauczyński w "Dniu Świra" odmawia zdjęcia walizki współpasażerce. Myślę, że mało kto pochwala takie zachowanie, natomiast @Variv dosyć trafnie pokazał źródło frustracji, która powoduje że takie głosy ("anonimowych"
@Variv:


Jak nie o ustępowanie miejsca to o trzymanie zbyt szeroko nóg przy siedzeniu

Ale to prawda... Kobiety mi tak nie robią, a mężczyźni non stop, rozszerzają je na maksa, utrudniając mi normalne siedzenie.

@n3ssunostaguardando No i. Jak byś miała jaja też byś trzymała szerzej nogi, szczególnie latem. Natura. Doszukiwanie się tu toksycznej męskości, opresji i innych bzdur to absurd i zwyczajny atak na biologię mężczyzn.
nie wiem z jakiego powodu mam dbać o jakąś kobietę w ciąży. Dziecko jest jej i jej gacha. Niech jej facet ją wozi autem aby nie musiała stać w gorącym autobusie.


@inflacja_biedaku: nie wiem z jakiego powodu doszedłeś do wniosku, że masz o nią dbać? jedynie jeśli ktoś Cię poprosi o ustąpienie miejsca i jest w widocznie gorszej kondycji fizycznej niż Ty to ze zwykłej empatii (pisanie o empatii na wykopie,
ja to sobie nie wyobrażam robić dziecka jak człowieka nie stać na rodzenie w prywatnym szpitalu (w Polsce, bo na zachodzie to państwowe potrafią być lepsze niż prywatne), a co dopiero bez samochodu :O

@klamkaodokna: lol, to przekonanie, że prywatne to lepsze. W Polsce nie ma ani jednego prywatnego szpitala o trzecim stopniu referencyjności, a takie właśnie szpitale są gwarancją najlepszej możliwej opieki nad matką i dzieckiem. Nawet rodząc w prywatnym
@bialy_wilk #!$%@? kocopoły. Od zarania dziejów do XX wieku społeczeństwa na całym świecie chroniły swoje młode. Ale teraz mamy: "płaku płak Jestem Osobą. Jestem kimś! W pi#@ie mam społeczeństwo i wypracowane przez nie mechanizmy".

Nie żyjesz w próżni I jeśli ogółowi bardziej szkodzisz niż pomagasz to, jesteś nowotworem na tkance społecznej.
ze zwykłej empatii


@mwmichal: co o czym ty piszesz. Przecież to właśnie kobieta w ciąży pierwsza wyleci z mordą, że jej nie ustąpiłeś miejsca. A gdzie empatia z jej strony? A może chłop wraca z nocki gdzie #!$%@?ł fizycznie i ledwo kontaktuje a tu babka z brzuchem (ciąża to nie choroba) co dopiero wstała i sobie jeździ bez celu po mieście.