Wpis z mikrobloga

@vulfpeck: nie wiem jak się odnieść do tej statystyki, bo ten wskaźnik może mocno rosnąć lub spadać zależnie od wielu czynników, jak okres, grupa badana, oraz subiektywność miary zaznaczania, albo niedawne wydarzenia, wręcz mogę stwierdzić, że między krajami nie ma specjalnej różnicy
  • Odpowiedz
@vulfpeck myślałem na ten temat ostatnio bo widizalem już tą mapę i pytanie czym jest "nasza" kultura jak ją rozumieją. Bo dla naszej polskiej bym tak nie odpowiedział a dla naszej europejskiej już tak
  • Odpowiedz
ta Grecja xDDD


@Titufe: wyobraź sobie takie polskie Podkarpacie, tylko w wersji hard. Daj im niepodległość 200 lat temu, gdzie przez 160 robili zamachy stanu, mordowali polityków, tworzyli radykalne bojówki lewicowe i prawicowe i ogólnie zachowywali się jak bantustan. Dopiero 40 lat temu daj im jako-taką demokrację.

Ale do tego wszystkiego powiedz im, że 2000 lat temu byli wylęgarnią całej światowej kultury.

No. I teraz masz obraz współczesnej Grecji.
  • Odpowiedz
ta Grecja xDDD


@Titufe: Grecja jest jeszcze zrozumiała, ze względu na to, że rzeczywiście to starożytna Grecja była fundamentem europejskiej kultury. Natomiast Rosja i reszta słowiańskich krajów to jakieś nieporozumienie, jedyne co przez tysiąclecia słowianie przekazali reszcie europy to niewolnicy, bieda i tania siła robocza
  • Odpowiedz
@vulfpeck: Hiszpanie z RiGCzem. Jak można w ogóle uważać, że moja kultura jest lepsza od innych, kiedy się nawet większości nie poznało. Tym bardziej żyjąc na wschodzie Europy (tutaj imponują państwa bałtyckie).
  • Odpowiedz