Wpis z mikrobloga

Na facebooku wyswietlaja mi sie reklamy ubran roznych firm. Zwrocilem uwage, ze ZAWSZE gdy w takiej reklamie jest czarny to Polacy wypisuja niby śmieszne komentarze (potem usuwane) albo dodaja buźki, ze sie smieja. W przypadku bialych modeli nigdy tak nie jest. K... co jest z wami? Na swiecie sa osoby czarnoskore, w tym w Polsce.

#ubrania #modameska #polska
aleksc - Na facebooku wyswietlaja mi sie reklamy ubran roznych firm. Zwrocilem uwage,...

źródło: comment_1658552274pN43qyfm9iRWtqD9PUdiVs.jpg

Pobierz
  • 118
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@aleksc Chce kupić ubranie w Polsce, gdzie murzynów jest bardzo mało, więc chcę zobaczyć jak na osobie bliższej wyglądem mi będzie wyglądać. Co mnie obchodzi jak ciuchy wyglądają na murzynie.
  • Odpowiedz
No nie ma w reklamach ubran czyli w swiecie mody grubych czy nisoroslych bo tu niestety liczy sie atrakcyjnosc. Dlatego jako modele i modelki wystepuja chudzi, wysocy czy czarni. Tak, czarni sa bardziej atrakcyjni. Mnie samemu osobiscie podobaja sie latynoski a nie biale kobiety jak pewnie wiekszosci Polakow.
  • Odpowiedz
@Matti28: Bo to amerykańska firma, to raz. Dwa, ktoś kto nie jest rasistą, widzi tam randoma, anonka, a nie M----n, żółtek, białas, tatarska morda. Wyjmij łeb z d--y. Też uważam, że czarni wikingowie to jest idiotyzm, jednak tutaj mamy tylko modela gaci
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@aleksc: zadajesz pytanie, ale tak na prawdę nie chcesz chyba zrozumieć o co chodzi. Przemysł modowy wyciera sobie mordę tolerancją a tak naprawdę zawsze będzie powiększał podziały i promował konkretne standardy piękna po to by sprzedać gacie za dużo więcej niż są one warte. Przez modę Murzynki w Afryce wybielały sobie skórę, Azjatki powiększały sobie oczy by upodobnić się do Europejek. Teraz w Europie promuje się czarnoskóry standard piękna i
  • Odpowiedz
@aleksc przecież tym z tego zdjęcia wygląda jak sflaczala opona od stara XD też bym dał śmiejąca się buźkę takiemu "modelowi" niezależnie od skóry XD
  • Odpowiedz
@aleksc: Reklamy są tworzone pod konkretną grupę potencjalnych odbiorców. Ubrania wyglądają całkowicie inaczej na 2 metrowym wysportowanym murzynie i w ogóle nie przypominają tego co zobaczy na sobie okrągły polak kluska 170cm XD Zresztą kalwin to patologia reklamowa. Wyobraź sobie jak polki witaminki lecą do sklepu kupować ciuchy gdy zobaczą je na modelce 20XL XD
Anaheim - @aleksc: Reklamy są tworzone pod konkretną grupę potencjalnych odbiorców. U...

źródło: comment_16585749879mTp44OAfMQ9PVek4JWUI5.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
jeżeli to zwykle gacie to dlaczego w 38 milionowym kraju, gdzie 99,9% to biali ludzie wystawia się reklamę, gdzie na modela akurat dali murzyna?


@Matti28: Gacie Calvina Kleina może nie są jakimś luksusowym towarem, ale na pewno też nie kupują ich Janusze, którym by ten M----n z reklamy spędzał sen z powiek.
  • Odpowiedz
bo w Polsce rasizm, ksenofobia i homofobia są silne


@hellyea: Nie. W Polsce nikt się nie spuszcza nad biednymi płatkami sniegu co chcą tu zawlec swoje lewackie urojenia, które w naszym kręgu nie miały racji bytu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
bo w Polsce rasizm, ksenofobia i homofobia są silne


@hellyea: Nie. W Polsce nikt się nie spuszcza nad biednymi płatkami sniegu co chcą tu zawlec swoje lewackie urojenia, które w naszym kręgu nie miały racji bytu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Blaskun: i wszyscy żyli i dobrze było! Ament! Nie to, co ten zgniły zachód.
  • Odpowiedz