Wpis z mikrobloga

co klima schłodzi to słońce z zewnątrz przez szybę i tak dogrzeje :p


@Majki992: W Volvo klimatyzacja pracuje perfekcyjnie. Ostatnio jeżdżę Citroenem i Peżotem trochę i dramat jak tam to jakoś dziwnie wieje, ustawia się czerwone/niebieskie a nie konkretną temp. Są gigantyczne różnice miedzy klimatyzacjami
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Saeglopur: tu już nawet nie o pracę klimy chodzi. Tylko co z tego, że fajnie i chłodkiem wieje, jak to yebane słońce parzy skórę przez szybę. Nie wiem, może tylko ja tak mam, że mnie to rozsierdza xd
  • Odpowiedz
chłodkiem wieje, jak to yebane słońce parzy skórę przez szybę.


@Majki992: Hmmm to chyba szyba nie ma jakiejś powłoki bo nigdy tak nie miałem. W głównym samochodzie mam oklejone wszystkie szyby wokół 30% z wyjątkiem frontowej ;) To robi różnice jak cholera gdy wchodzisz do tego samochodu po tym jak stał godziny na słońcu, polecam w opór :)
  • Odpowiedz
e39 528i


@serek_heterogenizowany: Auto waży 1500kg i ma 193KM.
Trzy dodatkowe osoby to powiedzmy że 240kg, czyli 16% masy auta czyli stosunkowo tak jakbyś jechał sam i miał mniej o 30KM.

Do tego temperatura, gdzie gęstość powietrza (czyli ilość powietrza
  • Odpowiedz
@serek_heterogenizowany: tak to normalne. Ale każdy samochód będzie miał inne straty z tego powodu.

@hellfirehe:

To 193KM jest przy 293K (20C), skoro było 313K (40C), to możesz liczyć o spadek mocy rzędu 7%, czyli kolejne 13KM.


To z samej fizyki a mogą jeszcze dojść jakieś limitery z ECU, cofanie zapłonu, męczony układ chłodzenia itp i moc poleci jeszcze bardziej
  • Odpowiedz