Wpis z mikrobloga

W końcu znalazłem rzecz w branży #nieruchomosci ktora w 100% mi pasuje, jest uczciwa, daje wartość i jest etyczna.
Co to jest? Poszukiwanie mieszkania na zlecenie klienta, czyli defacto wynajęcie sobie agenta do zakupu. Dlaczego widzę same plusy?
- reprezentuje tylko 1 stronę, tylko o jej interesy dbam
- nie muszę pozyskiwać mieszkan, robić sesji, promować, płacić za portale, pokazywać je 5-10-30 raz
- daje faktyczna wartość klientowi: oszczędzam jego czas; szukam i sprawdzam za niego - może się skupić na innych rzeczach, na pracy, rodzinie, zarabianiu
- mogę oferować zarowno mieszkania prywatnych właścicieli (bo jak nie musza płacić prowizji to chętnie współpracują)
- mogę oferować mieszkania innych agentów (bo każdy bierze od swojej strony)
- mogę oferować mieszkania spod lady innych agentów, zanim trafia na portale
- mogę obniżyć swoje prowizje do 2-3% i nie brać jej z dwóch stron
- klient nie przepłaca za Mieszkanie - bo nie ma w cenie prowizji Posrednika, ktoś negocjuje w jego interesie

I pewnie masa plusów których teraz nie napisałem.
Jaram się () wczoraj pokazywałem już mieszkanie z pod lady klientce poszukującej i pewnie weźmie, a za cała opiekę i poszukiwania zapłaci mniej niż 10k. Fajnie.
#mieszkanie #nieruchomosci
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

2h dziennie przez 2 tygodnie, nie szukałeś nigdy nieruchomosci prawda? :D


@maur: Dwa razy, raz szybko, raz zeszło się z kilka miesięcy - ale sumarycznie na pewno nie spędziłem na fizycznym oglądaniu i weryfikacji dłużej, niż 20h. A ogłoszenia tak jak mówiłem - można przeglądać w każdej chwili - na kiblu, w czasie pracy itd. Pochwal się ile czasu tobie zajęło oglądanie mieszkań bo mnie zaciekawiłeś ;)
  • Odpowiedz
@JackBauer: Jak mnie r---------a takie podejście do usług, na h-j ci pośrednik siedź 80 godzin sam se szukaj, samochód ci nie działa obejrzyj przez 80 godzin filmy na yt, nie wiesz co żreć przejrzyj przez 80 godzin strony o dietetyce, a jak nie to jesteś frajer i leniwy bo płacisz za to, ze ktoś coś zrobi. Jak mam w-----ć pół bańki na mieszkanie to te 10k to jest nic za
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: Szukałem czegoś takiego szukając domu, i byłem w szoku, że nic nie znalazłem. Według mnie ciekawy kierunek, i z wartością dla obu stron.

Pochwal się ile czasu tobie zajęło oglądanie mieszkań bo mnie zaciekawiłeś


@JackBauer: ja szukałem domu w innym mieście. Kilkukrotna jazda przez całą Polskę, żeby obejrzeć to masa paliwa i czasu. Jakbym miał taką opcję, to bym bardzo chętnie skorzystał - bo 10k przy siedmiocyfrowych
  • Odpowiedz
@kr0l_szamanow: Kupuj usługi jakie tylko chcesz ale miej świadomość, że z pośrednikiem też możesz wdepnąć w niezłe g---o - doczytaj jakie są potencjalne ryzyka i zweryfikuj, czy agent zadbał o wszystko. Nawiązując do twojego średniego porównania z mechanikiem samochodowym - nie daj sobie wcisnąć dwóch skrzyni biegów do jednego auta.

ja szukałem domu w innym mieście. Kilkukrotna jazda przez całą Polskę, żeby obejrzeć to masa paliwa i czasu.


@fortySeven
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KromkaMistrz: ja kiedy kupowałemieszkanie zakładałem,że tak to wygląda. Dam komuś 10k bo znalazł dla mnie mieszkanie i wynegocjował na przykład kilka tys na nim bo zna rynek. Wtedy w praktyce wyglądało to inaczej.
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz - to brzmi nieźle. Nie wiem czy sam na wiosnę się nie odezwę :D
To co mi się nie podoba w braniu prowizji od kupującego gdy agent jest po stronie sprzedawcy, to to że jako osoba mająca X oszczędności na wkład własny, znająca "cenę mieszkania" totalnie po ofercie nie mogę ocenić czy to w moim zasięgu czy poza (bo PCC, bo nie wiem czy prowizja to 0% czy 3% czy
  • Odpowiedz