Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam Mirki,

Mam 25 lat i zaczynam poważnie myśleć o emigracji z Polski. Znam dwa języki obce na dość wysokim poziomie (ENG oraz DE), od lat pracuję w księgowości, znam się na programach od SAP po Oracle i uważam, że póki jeszcze nie łapię się na podatek, chciałbym spróbować tego uniknąć.

Czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć, jak sytuacja wygląda w Niemczech, Anglii ewentualnie w Holandii z księgowością? Polaczek ma szansę? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy lepiej szukać pracy zanim wyjedzie się do kraju docelowego, czy zacząć dopiero po przenosinach do kraju? Od tygodni wertuje ogłoszenia i szukam najlepszego, możliwego rozwiązania, a zakładam by zdążyć przed tym podatkiem, a czasu jest niewiele...

Dzięki za pomoc!

#praca #pracbaza #emigracja #robota #januszex

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62da6f5c60ff6e721859a439
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 10
Niestety znam sprawę z drugiej ręki, ale poznałam trochę osób którym udało się tam zaczepić w finansach w Luxie - rekrutowali się z Polski i już jechali do pracy na miejscu. Niestety o samej rekrutacji nie wiele wiem - puki co nie znalazłam jeszcze niczego ciekawego pod siebie.

W Luxie głównie znajdziesz firmy zajmujące się obsługą prawną, funduszami inwestycyjnymi i bankowością.

Wiem że ze względu na ceny w Luxie część ludzi mieszka