Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 446
Połówka kredytu z głowy, pora na małe podsumowanie. Kredyt wzięliśmy z różową jesienią 2018, 512k na 23 lata, wibowit 3M + marża 1,4%. Na początku zrobiliśmy sobie kilka założeń, które powinny przyświecać każdemu, kto chce wziąć kredyt xD
- przede wszystkim niskie stopy (wtedy referencyjna wynosiła 1,5%) to anomalia, a nawet prosta analiza wykresów sugerowała, że normalny poziom st00pek jest tak bliżej 5%, a nie zera xD
- rozdawanie miliardów pustych żetonów z orzełkiem przez PiS prędzej czy później wywali inflację, a co za tym idzie także st00pki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- rata początkowa max 20% wspólnych zarobków, co daje zapas do nadpłacania lub na wypadek podwyżek %
- nadpłacamy od samego początku, w razie wzrostu st00pek przechodzimy w tryb gruz (czyli inwestycje stóp, wakacje stóp, wyjścia na miasto stóp itd.)

Uzbrojeni w te założenia zaczęliśmy spłacać w grudniu 2018 z ratą 2.6k i do covidowych obniżek stóp zbiliśmy ją do poziomu 2.1k. Rok później z hakiem KNF zrobił nam prezent i zmusił banki do dania możliwości zamrożenia % na 5 lat XD XD WYGRYW, do jesieni zeszłego roku zbiliśmy ratę did 1.5k i w listopadzie uciekliśmy na stałe stopy (1.7% + marża 1.4%, wyszło nam mniej niż na początku kredytu xD). Rata urosła do 1.7k, ale zbiliśmy ją już z powrotem do 1.5k i możemy spokojnie jechać na wakacje kredytowe ( ͡° ͜ʖ ͡°) Podsumowując spłaciliśmy 256k kapitału w 3.5 roku (205k z nadpłat i 51k ze zwykłych rat) + 38k odsetek. Resztę spokojnie zdążymy spłacić w ciągu tych 4 lat, które zostały nam na stałych st00pkach.

Ogólnie to #bekazkredyciarzy, którzy płaczą, że banki oszukały, temat był wałkowany wielokrotnie, więc szkoda strzępić ryja. Jednocześnie #bekazespadkowiczow czekających na te mityczne spadki. Chałupa, którą kupiliśmy, kosztowała 640k, gdybyśmy czekali do tej pory to pewnie nazbieralibyśmy te 600-700k, problem w tym, że porównywalne chałupy kosztują teraz bańkę i więcej xD A tak od 3.5 roku mieszkamy na swoim, kredyt to groszowe sprawy, a na standup wyciągam popcorn a nie pieluchę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #kredythipoteczny
L.....d - Połówka kredytu z głowy, pora na małe podsumowanie. Kredyt wzięliśmy z różo...

źródło: comment_1658472825L6L0lUo0rPPXoGlWvJeBzb.jpg

Pobierz
  • 166
@Lonesome_road Jesteś świadomym kredyciarzem. A to jest wyjątek patrząc na to co się dzieje na tagach związanych z nieruchomościami.
Inna sprawa że zarobki macie duże i tak jak ktoś napisał- większość ludzi w PL jest w grupie która albo musi za tyle przeżyć miesięcznie albo takich dochodów w ogóle nie osiąga.
esteś świadomym kredyciarzem. A to jest wyjątek patrząc na to co się dzieje na tagach związanych z nieruchomościami.


@gridstream: jeśli na wykopie to pewnie ponad połowa screenów i historii to trolle xD- czytałem kilka historii i jak liczyłem to biorąc pod uwagą wibor 1m, 3m, 6m, 12m to liczby które podawali lub wzrosty się nie spinały xD

Tak jak ktoś tu opisywał znajomych których rata urosła 4 krotnie, a nie miała
@Lonesome_road:

Typ probuje wszystkim sprzedac historie jaki jest zaradny i jak oszukal system.

Wzial kredyt na nieruchomosc w Warszawie, gdzie obydwoje z rozowa zarabiaja 13.000 PLN, w 3,5 roku splacaja 256k PLN, co oznacza ze miesiecznie na sama obsluge zadluzenia idzie ponad 6000 PLN, czyli praktycznie przez caly ten czas polowa budzetu to splacanie zadluzenia.

Nam opowiada jakim jest wygrywem i jak wszyscy powinni go klepac po plecach.

Kolego, obudz sie.
rata początkowa max 20% wspólnych zarobków, co daje zapas do nadpłacania lub na wypadek podwyżek %

Uzbrojeni w te założenia zaczęliśmy spłacać w grudniu 2018 z ratą 2.6k

spłaciliśmy 256k kapitału w 3.5 roku (205k z nadpłat i 51k ze zwykłych rat)


@Lonesome_road: Jeśli trzymałeś się własnych żałożeń, to Wasze zarobki w 2018 roku wynosiły 13k. Wnioskuję, że dostaliście duże podwyżki skoro średniomiesięcznie byliście w stanie nadpłacać 6k.
Tutaj to mnie
@gridstream: no doszło do tego, że ludzie na Wykopie wyzywają mnie od debili gdy mówię, że kredyt mam tańszy niż wynajem opierając się na jakiejś śmiesznej tabelce gdzie nie ma mojego miasta, przyjęto 10 procentowy wkład własny...

I nie pytając się mnie czy nie kupiłem mieszkania np. 30% taniej niż kosztuje dzisiaj + spłaciłem część kapitału przy zerowych stópkach co też obniża koszt kredytu xD

@pokey: kiedy przeszedłeś? Ja chciałem
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gumaa: śmieję się z makaroniarzy i micków czekających nie wiadomo na jakie cuda na rynku nieruchomości. W międzyczasie inflacja żre oszczędności, a kredyt nie robi się tańszy i bardziej dostępny. Ale przecież już za dwa tygodnie będzie tanio i kupią apartament w Warszawie za uzbierane 300k.

Gdybym teraz miał 20+ lat i nie miał perspektyw na kupno mieszkania to mocno rozważałbym emigrację, bo tutaj lekko i fajnie już było, a najbliższe
@Lonesome_road: z tymi stałymi to nie zawsze tak prosto - jak chciałem wziąć stałe półtora roku temu to dwa banki mi nie udzieliły, dopiero popatrz pan, zmienne w 3 jako ostatnia deska ratunku bo czas mnie gonił ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale i tak huyki na mnie nie zarobią dużo bo spłacę go w parę lat i tyle z tego bedzie