Wpis z mikrobloga

@brednyk kobiety ogólnie dużo więcej czytają niż mężczyźni, a że tego typu książki obok romansów są najpopularniejsze, to i czytelniczek jest dużo

Plus do tego na Facebooku pewnie też siedzą głównie kobiety i pewnie też starsze kobiety mają skłonność do komentowania jakichś losowych postów
  • Odpowiedz
@EjOnMaKontoNaWykopieXD: no tak, ale wątpię by faceci po prostu zamawiali. Ewidentnie więcej kobiet zamawia
@smierdakow: czytałem, że faceci czytają tylko więcej SF i literatury faktu. Cała reszta dominuje u kobiet od przepisów kulinarnych, biografii, liryki, po beletrystykę (kryminały, romantyki czy choćby horrory)
  • Odpowiedz
@brednyk: Tak samo jest na youtube, gdzie większość komentujących, ale też prowadzących podcasty kryminalne to kobiety. Pomijając fakt, że kobiety czytają więcej niż mężczyźni to wydaje mi się, że może też bardziej interesują się psychologią, motywami morderstw, psychiką seryjnych morderców, ciekawostkami ze śledztw itp.
  • Odpowiedz
@brednyk: czytanie domena męska xD to czemu w miejscach publicznych, tramwajach pociągach tylko kobiety widzę czytające książki, a w grupach książkowych na fb też większość użytkowniczek to kobiety
  • Odpowiedz
@brednyk: wydaje mi się, że to ogólnie ciekawy temat bez względu na płeć. A że kobiety częściej komentują...to raczej nie ma znaczenia. Nie doszukiwałabym się tu czegoś głębszego.
  • Odpowiedz