Wpis z mikrobloga

Jak oszczędzić na ubezpieczeniu?

Biorąc pod uwagę ceny, potrzeby i zakresy ochrony za ubezpieczenie na życie rodzina z klasy średniej zapłaci za ubezpieczenie 200-250 tysięcy złotych w ciągu całego życia. Będzie się to spowodowane na przykład bardzo drogim ubezpieczeniem pod kredyt, narzucaną grupówką z pracy, czy ubezpieczeniem indywidualnym w obrębie którego popełnimy błędy, których należy się wystrzegać.

Dobre ubezpieczenie pozwoli Ci zaoszczędzić i przede wszystkim zabezpieczy realnie Twoją rodzinę i jej potrzeby. Wyliczenie odpowiednich sum ubezpieczenia wiążę się z kwestią dziedziczenia i zabezpieczenia bliskich po śmierci jednego z żywicieli rodziny. Sytuacje nieprzemyślane rodzą wiele problemów. Majątek mogą odziedziczyć nieletnie dzieci. Polisa pod kredyt nie zadziała bo miała masę wyłączeń, a w grupówce za zgon otrzymamy wypłatę, która nie pokryje zobowiązań. Druga grupa zdarzeń to choroby, wypadki, pobyty w szpitalu, które obciążają dodatkowo nasz budżet, przy jednoczesnym obniżeniu dochodów. Np. do 80% na etacie(L4), czy prawie całkowicie na działalności. Zrozumienie tych celów, które są podstawą dobrego ubezpieczenia pozwoli nam zaplanować to czego realnie potrzebujemy.

Drugi, najważniejszy element. Pozbycie się następujących błędów:

- kilka polis na raz w różnych firmach, skumulowanie kosztów obsługi i prowizji dla różnych TU
- polisy, które nie chronią. Wyłączenia, wąski zakres, definicje utrudniające spełnienie warunków
- na dany moment najtańsze są 2/3 rozwiązania spośród 20 droższych i gorszych rozwiązań o wyższej prowizji. Kto i czemu je wybiera? Sprawdź czy Twoja polisa jest konkurencyjna, szczególnie gdy pochodzi od agenta jednej firmy
- niewłaściwy wybór umów dodatkowych. Gdybyśmy chcieli kupić wszystkie zakresy polisa kosztowałaby więcej niż 1000 zł za osobę. Wybieramy więc umowy, które pokrywają ryzyka zależne od wieku, stanu rodzinnego, formy zatrudnienia czy zobowiązań
- nieznajomość zakresu ochrony, prawa do wypłaty, świadczeń dodatkowych jak rehabilitacje, leczenie czy assistance

Dobra polisa zwiększy Twój komfort i ochroni majątek, płynność i przyszłość Twojej rodziny. Zawarcie jej w odpowiednim czasie, na najtańszych możliwych taryfach to również długoterminowa oszczędność liczona w dziesiątkach tysięcy złotych.

droetker4 - Jak oszczędzić na ubezpieczeniu?

Biorąc pod uwagę ceny, potrzeby i zak...

źródło: comment_1658324112KtXcYPnLtbXBEIi2Q6kWEH.jpg

Pobierz
  • 5
@jerry_owies: z jednej strony tak, ale rodzina z dwójką dzieci w wieku 35-40 lat za kompleksową ochronę bez oszczędzania zapłaci 1000-1200 zł. Czasami to samo do osiągnięcia, lub nieznacznie gorsze zakresy nie wpływające jakoś skrajnie na kompleksowe zabezpieczenie kosztują 500-600 zł. Mógłbym wrzucić w sumie takie zestawienia i napisać na co zwracać uwagę przede wszystkim i pokazać naocznie jak różnią się ceny za "teoretycznie" to samo.
Mógłbym wrzucić w sumie takie zestawienia i napisać na co zwracać uwagę przede wszystkim i pokazać naocznie jak różnią się ceny


@droetker4: myślę że sporo byłoby chętnych. Ja nigdy nie miałem polisy na życie, choć kilka razy chciałem, ale zawsze jak podchodzę do tematu to odpadam po paru godzinach googlowania i analizowania. Głównie przez to że większość TU nie sprzedaje polis online, tylko każe się umawiać z naganiaczem. Byłem parę lat
@hitherto: Ten poświęcony tydzień na dokładne przejrzenie polecanych towarzystw i ofert możesz oszczędzić bo mam opracowane kalkulacje całego rynku. Działam z tym na codzień od lat. Każda nowa oferta, która wchodzi i zmienia szyk jest analizowana przeze mnie i specjalistów z naszego biura przed wprowadzeniem do oferty. Mam wiele patentów na wydłużenie zakresu umów, optymalizacje pod kredyty i testamenty. Ubezpieczenie to tez komfort jeśli chodzi o diagnozę, obsługę medyczną czy rehabilitacje.
@droetker4
Chlopie,najwazniejsze w polisie na zycie sa dwie kwestie:
Ile za urodzenie dziecka i ile za smierc rodzicow( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kto sprzedawal grupowe ubezpieczenia na zycie ten sie w cyrku nie smieje.
Nie wazne sumy w przypadku smierci,trwalego kalectwa czy uszczerbku na zdrowiu- najważniejsze jest urodzenie dziecka i smierc rodzicow- i to wsrod Grazynek 49+ lat