Wpis z mikrobloga

Beka. Rząd wypłaci ludziom co palą węglem 3k co nie wystarczy nawet na tonę węgla ale mniejsza z tym.

Moi rodzice w tym roku wymienili piec z węglowego na gazowy, tak jak zalecał rząd. Kosztowało to ok. 30k

W tym roku dostali prognoze na ok 16k rocznych kosztów za gaz co jest podwyżką o 100 procent.

Czy dostaną jakies wsparcie systemowe? Oczywiscie, ze nie, wpierw rząd wprowadza ustawy likwidujące kopciuchy. Nastepnie sprowadza najgorszy wegiel i rozdaje 3k ludziom, zeby palili tym węglem. Ludziom ktorzy nie posłuchali rządu i nie zlikwidowali kopciuchów ( ͡º ͜ʖ͡º)

Czego nie rozumiesz!? #bekazpisu
  • 64
  • 64
@Sloneczko ogrzewają 500 metrów do temp 30* czy o co chodzi? Mi z gazem za 100m za poprzedni okres grzewczy wyszło jakieś 3k w sumie. Jakby skoczyło o 100% to będzie 6k. A to kuźwa nie ocieplona kamienica, do tego mieszkanie na parterze.

Coś co bait nie wyszedł z tym kosztem ogrzewania.
@Sloneczko To dom w ogóle nie ocieplony?
Bo te koszta jakieś z kosmosu.

Mi rok od marca ub roku do marca tego roku wyszło około 3500 za gaz.

Więc nawet jeśli skoczy o 100% to to będzie 7000 PLNów a nie 16000.

No i nie oszczedzalem na grzaniu (temp w domu przez całą zimę około 23-25 stopni).
@Sloneczko: ta dopłata 3000 zł. to już oficjalnie zapowiedziana przez PiS? Przypomina mi to, to 700+, które już mieli zapowiadać i wprowadzać na dniach, a wyszło na to, że to zwykła ściema i fake news był.