Wpis z mikrobloga

Beka. Rząd wypłaci ludziom co palą węglem 3k co nie wystarczy nawet na tonę węgla ale mniejsza z tym.

Moi rodzice w tym roku wymienili piec z węglowego na gazowy, tak jak zalecał rząd. Kosztowało to ok. 30k

W tym roku dostali prognoze na ok 16k rocznych kosztów za gaz co jest podwyżką o 100 procent.

Czy dostaną jakies wsparcie systemowe? Oczywiscie, ze nie, wpierw rząd wprowadza ustawy likwidujące kopciuchy. Nastepnie sprowadza najgorszy wegiel i rozdaje 3k ludziom, zeby palili tym węglem. Ludziom ktorzy nie posłuchali rządu i nie zlikwidowali kopciuchów ( ͡º ͜ʖ͡º)

Czego nie rozumiesz!? #bekazpisu
  • 64
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
OP napisał 30k za piec i się wykopki śmieją że za dużo.
Ale policzcie do tego demontaż starego pieca, montaż gazowego, pociągnięcie instalacji itp. 30k to nie jest kwota z kosmosu.
Wymieniam u siebie piec CO na ogrzewanie elektryczne (brak gazu w kamienicy) i pierwszy typ wycenił mi to na 50k.
50k #!$%@? za ogrzewanie.
Ostatecznie postanowiłem zainwestować w futra i grube śpiwory xD
@Sloneczko: ale #!$%@?. Sam wymieniałem piec dwa lata temu. Dom 200m2, nieocieplony. Piec 25kW koszt 8k z montażem i zasobnikiem CO. Rachunki jakies 3800 za sezon zimowy. Do tego zwrot vat i jakieś 3k z programu czyste powietrze.
Nieźle cie rodzice w uja robią( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak od siebie to polecam założyć dobre termostaty w domu a na ogrzewanie podłogowe założyc sterowanie elektroniczne. Ja akurat
@kogel-mogel: A tak wygląda historia temperatury w domu w pomieszczeniu z podłogówką. Stała temperatura 21stopni. Przy ogrzewaniu najważniejsze jest aby nie wprowadzać dużych wahań temperatury, wtedy ogrzewanie jest najbardziej efektywne. Do tego można zmniejszyć temperaturę w domu o 0,5stopnia podczas największych mrozów oraz utrzymywać temperaturę powrotu wody poniżej 57stopni wtedy piec pracuje w trybie kondensacyjnym
Pobierz kogel-mogel - @kogel-mogel: A tak wygląda historia temperatury w domu w pomieszczeniu...
źródło: comment_1658302989YnRKuSUQuWJU7X7h2mdjGh.jpg
@Sloneczko: No tak wtedy koszty są wyższe ale wtedy to juz nie tylko wymiana pieca tylko modernizacja całego ogrzewania. Jednak w dużej części instalacji ludzie wymieniają grzejniki bez powodu. Dobre stare grzejniki żeliwne też spełniają swoją funkcje.Wszystko zależy od tego czy stara instalacja była dobre zrobiona czy jako tako przez pana wiesia.
I możesz sobie nie wierzyć ze 3800 za caly sezon. Ale dodam tylko że na opalaniu węglem i drewnem
@hadrian3 mają, dom ocieplali ok 15 lat temu ale to stare budownictwo, dom z 1989 roku wiec rozwiazania budowlane i wspolczynnik ciepla nie jest wspolmierny z nowoczesnymi rozwiazaniami grzewczymi, stąd np musieli wymienic cale orurowanie i osprzęt.