Wpis z mikrobloga

Siema. Pytanie do doświadczonych morskich Mirków. Może tu ktoś coś doradzi
Jaką polecacie drogę ucieczki z masowców? Próbować na tankery za juniora? Mam tylko Basic kurs na tanki i krótkie doświadczenie za 3go offa na masie.

#marynarz #morze #statki
  • 12
@Maciek00001: A za kogo pływasz? Najlepsza opcja według mnie to jednak ofszor. Załóż konto na linked in. Często są ogłoszenia, że wyjazd jutro i wtedy biorą nawet bez doświadczenia. Jak nie masz kasy na kursy to też da radę, bo słabsze firmy nie wymagają. Pobujać się ze 2-3 rejsy w jakiejś gówno firmie żeby złapać wpisy, zrobić kursy, a potem szukać eleganckich kontraktów.
@karski
@bartek555

Kurczę, ale to może być jest ryzyko utknięcia tam jako ejbik albo OS, a tego najbardziej nienawidziłem xd
Słyszałem że ciężko na offshorze awansować na offa, prawda to? Czy wystarczy dobić dp full i wtedy duże szanse?
@Maciek00001: Teraz jest dobry czas i jest stosunkowo latwo. Na errv szybko ids awanse, poplywasz z pol roku za ofa i mozna uciekac.

Ja zrobilem kiedys blad i ucieklem po 3 kontraktach z jack upow za ab na errv zeby szybciej zostac offem. Do dzisiaj zaluje, bo chwile pozniej na jackupach posypaly sie awanse.