Wpis z mikrobloga

#ztm #poznan

Mirki, jak to jest, że ZTM może stosować wręcz złodziejskie techniki przy wystawianiu mandatów? Używam biletów miesięcznych na karcie PEKA od 3 miesięcy. Zgodnie z informacją na stronie PEKA:

"Dla posiadaczy biletów okresowych sieciowych lub na trasę nie ma obowiązku zbliżania karty do czytnika przy wejściu i wyjściu z pojazdu."

To też nic z biletem nie robiłem. Dostałem mandat za brak transferu biletu do czytnika. Kontroler mnie powiadomił na miejscu, że skoro bilet mam i jest opłacony to nie mam płacić mandatu tylko złożyć reklamację, tak więc zrobiłem.

Teraz reklamacja została odrzucona z powodu braku transferu biletu (co jest niezgodne z informacjami z ich własnych pytań i odpowiedzi) i muszę zapłacić 2x większą kwotę + ustawowe odsetki.

Przecież każda normalna prywatna spółka upadła by w takim modelu działalności, ale jako że ZTM i PEKA są miastowe to jest spoko. A Pani na infolinii mi mówi że oni też mają problemy bo nikt im nie płaci mandatów xD i że mogę złożyć skargę na kontrolera 151 na ztm@ztm.poznan.pl

Pytanko Mirasy do Was, co się stanie jeżeli nie zapłacę tego mandatu, czy ZTM walczy z pasażerami w sądzie czy po roku mamy przedawnienie i koniec problemu?
  • 19
"Dla posiadaczy biletów okresowych sieciowych lub na trasę nie ma obowiązku zbliżania karty do czytnika przy wejściu i wyjściu z pojazdu."


@bizus12345: Nie ma obowiązku zbliżania. Transfer to coś innego.

To też nic z biletem nie robiłem. Dostałem mandat za brak transferu biletu do czytnika. Kontroler mnie powiadomił na miejscu, że skoro bilet mam i jest opłacony to nie mam płacić mandatu tylko złożyć reklamację, tak więc zrobiłem.


@bizus12345: Słusznie
@bizus12345:
Kupując bilet przez internet:
- zaznaczasz, że przeczytałeś regulamin, w którym jest informacja o konieczności aktywacji
- po dokonaniu płatności masz na stronie przypomnienie o konieczności aktywacji
- przychodzi do Ciebie email z przypomnieniem o konieczności aktywacji
Czego Ty jeszcze oczekujesz? Że po każdym kupnie bilety przyjdzie do Ciebie do domu pracownik ZTM Poznań z karteczką w zębach?
Nic nie mylę, bo nie mam obowiązku posiadać takiej wiedzy, a ZTM czy PEKA powinni jasno informować o obowiązkach swoich klientów.


@bizus12345: masz obowiązek. Mogles kupic w okienku i nie mialbys problemu.
Dobrze tak pieniaczowi
@bizus12345: jest o tym info w regulaminie i przy zakupie biletu też gdzieś widziałem. Ale kontroler też dziwny bo jeśli nie zrobiłeś transferu to sam mógł to sprawdzić.
Przecież jeśli nie widział go na pece to pokazujesz na stronie że masz i tyle.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bizus12345: zapłać ten mandat, napisz odwołanie w punkcie obsługi klienta na Kaponierze, że w chwili kontroli miałeś bilet, ale zapomniałeś go przetransferować i ci zwrócą kasę pobierając tylko opłatę manipulacyjna. Chyba, że chcesz za 4 lata mieć zajęcie komornicze i z 270 zrobi się 1000 zlotych wliczając wszystkie koszty i odsetki, bo nie ma czegoś takiego jak przedawnienie. ZTM z automaty załatwia takie sprawy jak niezapłacone mandatyprzez e-sad.
Na przyszłość czytaj
a wszyscy #!$%@?, że OP akceptował regulamin. Wystarczy być człowiekiem. Co to za #!$%@? system, że trzeba robić w ogóle jakiś transfer. Student płakał jak programował, sprzedali info ZTMowi że się nie da i #!$%@?,a teraz korzystają z tej wady. Ja też kiedyś zapomniałem przetransferować biletu, kontroler jak zeskanował moją kartę nawet słowem się nie odezwał, zbliżył te swoje urządzenie do kasownika i go odblokował, przetransferował bilet i mi oddał kartę. Wygląda
Wystarczy być człowiekiem

@retardo: dokładnie tak, ale wydaje mi się, że OP może się opisywać w trochę lepszym świetle niż miało to miejsce. Więc może ten tekst powinien być skierowany do niego. Reklamacja odrzucona, ale jeśli w niej napisał, że są złodziejami i że nie ma w regulaminie nic o transferze i on go nie zrobi (bo z tego co pisze, to transferu nadal nie wykonał), to nic dziwnego. OP już
@bizus12345 dodam jeszcze do powyższych, że owszem, nie ma obowiązku zbliżania. A transfer biletu nie odbywa się przez zbliżanie, tylko musisz wybrać opcję "transfer biletu" i kartę wetknąć do kieszeni kasownika. Wsunąć - nie mylić ze zbliżaniem.