Wpis z mikrobloga

Czy każdy według was może nauczyć się programowania? Jeśli tak, to ile trzeba czasu poświęcić na naukę nim będzie można zarabiać jakieś pieniądze?

Z jednej strony bym spróbował, gdyby się dało, ale z drugiej czuję że to chyba nie moja bajka. Z informatyki nigdy kotem nie byłem. O ile ogarniam w miarę pakiet office, o tyle jak robiliśmy w szkole zadania z jakimś żółwiem któremu trzeba było podawać komendy, to tu już miałem problem xD
#programowanie #pracazdalna
  • 18
@s---k: dzięki, teraz już jestem pewien xD
Z jednej strony ktoś może pomyśleć że logiczne, skoro z takimi rzeczami miałem problem
Ale myślałem że programowanie to kwestia wyuczenia się pewnych rzeczy i stosowania ich podczas pracy
@viciu03: Każdy jest w stanie się nauczyć, nie każdy powinien. To trochę jak z nauką języka obcego, ale oprócz słów i gramatyki, musisz zacząć inaczej myśleć o problemach i tym jak je rozwiązać. A żeby robić to dobrze trzeba mieć predyspozycje.
Czy każdy według was może nauczyć się programowania?


@viciu03: nie, nie każdy, ale na pewno sporo osób.

żółwiem któremu trzeba było podawać komendy, to tu już miałem problem xD


na takie rzeczy to nie patrz, ja w gimbazie z matmy byłem #!$%@?, a w liceum byłem kotem, potem na studiach matematycznych byłem raczej słaby, a na informatyce z matmy byłem kotem xD
@viciu03: a czemu nie sprobujesz kilka wieczorow na tym spedzic, np napisac prosty kalkulator po obejrzeniu jakiegos tutorialu na youtube? Ludzie wyzej pewnie mysla ze jak idzie sie w programowanie to od razu silicon valley, bycie wymiataczem, unikalne i zlozone problemy i generalnie "rocket science" a to wcale tak nie wyglada

Ba, przeciez nawet nie musisz w tym potem pracowac, moze Ci sie to przyda na codzien (np do automatyzacji nudnych
Czy każdy według was może nauczyć się programowania? Jeśli tak, to ile trzeba czasu poświęcić na naukę nim będzie można zarabiać jakieś pieniądze?


@viciu03: odpowiedzi dla programowania są dokładnie takie same jak dla matematyki.
Czy każdy może się nauczyć matematyki? Ile czasu trzeba poświęcić na naukę matematyki.

Najpierw należy się zastanowić czym jest dla Ciebie programowanie.
Bo tak jak z matematyką - każdy może się jej nauczyć na poziomie wzorów skróconego
@somskia: generalnie nie będę ukrywał że zależy mi na zarobku. Idę teraz do ostatniej klasy technikum i nie mogę znaleźć żadnej roboty na wakacje u siebie, nie mówiąc już o robocie na rok szkolny żeby móc ją pogodzić ze szkołą.
Więc jedyne wyjście na uzbieranie sobie jakichś pieniędzy i w ogóle na posiadanie swoich pieniędzy, to praca zdalna.

Rok temu zacząłem się bawić w copywriting bo w sumie zawsze pisać lubiłem
@somskia: wiadomo. Ale w sumie obecnie nie wiem czy to lubię czy nie, może jak spróbuję to mi się spodoba
Z tym że zakładam że przy programowaniu trzeba najpierw kilku lat nauki nim zacznie się zarabiać
Czy każdy według was może nauczyć się programowania?


@viciu03: nie, Bycie debilem bardzo przeszkadza. Poza tym, jeżeli mówimy o pracy jako programista, to też nie jest to praca dla każdego: codziennie siedzisz przed monitorem gapiąc się w fikuśny edytor tekstu, i nie wiesz czemu ci nie działa.

ile trzeba czasu poświęcić na naukę nim będzie można zarabiać jakieś pieniądze?


@viciu03: 500-1000h