Wpis z mikrobloga

Jak radzicie sobie z dbaniem o kolana? Od jakiegoś czasu biegam dość sporo + trenuje na siłce.

Tak +- codziennie robię około 4-5 kilometrów biegu na dość twardej powierzchni + mam z dwa treningi nóg w trakcie tygodnia, gdzie robię m.in przysiady / wykroki, jakieś prostowania / zginania na maszynach. Ostatnio odczuwam małe bóle w kolanach przy prostowaniu.

Kiedyś miałem uraz z pękniętą łąkątką i się zastanawiam co mógłbym zrobić, żeby zadbać o zdrowie moich kolan.
Suplementujecie coś? Pytanie głównie do #bieganie, bo myślę, że u nich jest to najczęstsze.

#sport #silownia #zdrowie
  • 4
@Yakooo: nie ma suplementów na kolana niestety, ja dbam o kolana deloadami, gdy czuje jakieś mocne przeciążanie to 1-2 tygodnie na mniejszej intenstywności robi robotę, potem mam spokój na 3-4 miechy

A zazwyczaj właśnie bóle mam jak mi się nasili X cięzkich treningów bez przerwy. Nie zdażyło mi się np: miec ból tak nagle
@Yakooo: Ogólnie różnorodna dieta, sporo spania, naświetlanie krótkie ale częste słońcem po marchewkach i bez kremu, oraz dodatkowo suplementacja wit. D. Srednio pozysk na dzień powinien wynosić 5000 IU wit. D na 100kg.