Wpis z mikrobloga

Faktycznie nieruchomości tanieją, nie wiedziałem, że w takim #szczecin w ścisłym centrum miasta teoretycznie można wyhaczyć od komornika mieszkanie powyżej 100 m2 w cenie poniżej 3400 zł / m2 (cena wywoławcza):

https://licytacje.komornik.pl/Notice/Details/560737

Jest ono co prawda do kapitalnego remontu, ale tragedii nie ma, są dwie łazienki oraz na upartego można od razu zamieszkać, a remont robić "systemem gospodarczym". Odmalowanie / zaszpachlowanie ścian i sufitu oraz wymiana podłogi nie powinna być zbyt czasochłonna. W bonusie do mieszkania przynależy piwnica dla mirków z bordo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niech tylko gmina/wspólnota odnowi elewację jak powoli robią to we #wroclaw lub #warszawa i można sobie zamieszkać w apartamencie za śmieszne pieniądze. Także mieliście rację @mickpl @pastibox @haha123 @mookie, zaczęło się!

#nieruchomosci
  • 20
@whoru: Zaskoczyło mnie, że jak spojrzałem na mapę, to napis "Szczecin" znajdował się obok tego mieszkania, czyli to jest centrum przez duże C i M. W szoku jestem, że takie wyceny pojawiają się i jakbym mieszkał w Szczecinie i szukał konkretnej #nieruchomosci , to bym poważnie zastanowił się.

Jeśli byłaby mama, to zawsze mamie można kogoś dokwaterować dla umilenia czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zulf: wydaje mi się, że mniej, ale akurat o rynku nieruchomości w #szczecin mam blade pojęcie. W obecnej sytuacji mniej niż 10 000 / m2 na gotowo w wysokim standardzie w ścisłym centrum i tak nie wygląda tak źle.

Zazwyczaj szacuje się, że na gotowo w standardzie premium trzeba liczyć jakieś 2500 zł / m2, więc nawet zaokrąglając, jeśli wydałbyś 300 000 na remont, to i tak masz za 6500 zł
@avatarr: Bylem na kilku licytacjach, ludziom siada na dekiel. Licytuja do cen wiekszych nich mozna kupic z ogloszenia. Ta kamienica to zabytek ? Jesli tak to polecam sprawdzic procedure wspolpracy z konserwatorem zabytkow. W jednym lokalu zmienialem okno - witryne. Normalny koszt to byl ca 20k, a tam gdzie akceptowal konserwator zabytkow wyszlo 70k ( ͡° ͜ʖ ͡°) Obstawiam ogrzewanie gazowe, do zrobienia podlogi bo stropy sa
@Zulf: Ciężko powiedzieć, ale nie sądzę, że zabytek, w KW nic nie ma na ten temat. Takie coś wyczytałem na temat zabytków:

Zgodnie z art. 9 ust. 4 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, zabytek nieruchomy wpisany do rejestru zabytków powinien być ujawniony w księdze wieczystej danej nieruchomości.
Zgodnie z art. 9 ust. 4 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, zabytek nieruchomy wpisany do rejestru zabytków powinien być ujawniony w księdze wieczystej danej nieruchomości.


@avatarr:

Jest jeszcze coś takiego jak: Gminna Ewidencja Zabytków, w KW nie będzie wpisu, trzeba sprawdzić w gminie.