Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci
W nawiązaniu do mojego wpisu sprzed 3 tygodni https://www.wykop.pl/wpis/66177923/nieruchomosci-wynajem-mam-mieszkanie-ktore-wynajmu/ udało mi się w końcu pozbyć problemu. Sytuacja wyglądała następująco. Wypowiedziałem umowę ze względu na zarejestrowanie przez najemców 2 spółek na moim adresie bez mojej wiedzy i bez takiej możliwości w związku z zapisem umownym o wynajmie wyłącznie na cele mieszkalne. Zaniosłem im w obecności świadka i przyjęli.
Mieli wyprowadzić się do końca czerwca, ale kilka dni przed końcem miesiaca dali znać mimo wcześniejszego kontaktu z mojej strony, że chcą posprzątać i nie zdążą, więc chcieliby zdać mieszkanie 1.07. Zgodziłem się, ale poinformowałem ich, że zaczyna się nowy miesiąc, a oni będą tym sposobem zajmowali lokal bezumownie, w związku z czym za każdą dobę zapłacą dwukrotność czynszu w wysokości 160zł. Przyjęli do wiadomości.
Nadszedł dzień odbioru. Poszedłem z żoną, która od początku wszystko nagrywała. Koleś był bez konkubiny, tylko z dzieckiem i psem. Mieszkanie było kompletnie nieposprzątane, do podłogi można było się przykleić, a w szafach był piach. Jak zacząłem zapisywać w protokole wszystkie zniszczenia i ponadnormatywne zużycie lokalu, koleś zaczął coś sapać, po czym powiedział, że on w takim razie nie wydaje lokalu, bo chce to ogarnąć. Zgodziłem się i przypomniałem o opłacie za każdy dzień.
Po tym kontakt praktycznie się urwał, raz poszedłem do mieszkania, to spotkałem malarza, który miał zlecone odmalowanie sypialni i przedpokoju. W końcu przedwczoraj udało się skontaktować z najemcą, z którym umówiłem się na wtorek(12.07) na odbiór mieszkania. Koleś w smsach próbował mnie prowokować w bardzo prymitywny sposób i stosował docinki na poziomie 7 latka. Wczoraj pół godziny przed umówionym terminem odbioru, dostałem SMS, że oni jednak nie pojawią się na odbiorze, zostawili klucze u sąsiadki, żeby tego nie przedłużać. Ja tak czy siak spisałem protokół, syf w mieszkaniu jaki był taki pozostał. Wrzucam kilka fotek, żebyście mieli wyobrażenie.
  • 50
  • Odpowiedz
Nie dodałem najlepszego. Koleś zalegając ponad 3 miesiące z czynszem, nie mając opłaconego bezumownego najmu pytał się mnie kiedy dostanie zwrot za rozliczenie liczników ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@RapIArbuzy a widzisz od strony sądu to nie oceniam, bo (szczęście w nieszczęściu :P) nie imam się wynajmem :D ale masz rację, wypowiedziałam się o swoich odczuciach, bo to jest jakiś odlot żeby zapuścić mieszkanie, w którym żyje się na co dzień
  • Odpowiedz
@archates: Rozumiem, że to tylko kropla w całokształcie niesmaku, ale tak szczerze to te zdjęcia jakoś nie wyglądają tragicznie. Od strony formalnej, może poza zasyfionym łóżkiem, reszta jakoś nie przekracza zużycia mogącego wynikać ze zwykłego użytkowania, bardziej na lenistwo i złośliwość bo odrobinie wysiłku ze strony lokatora można było to wyczyścić / naprawić albo przynajmniej zatrzeć ślady. Tak, czy inaczej, trzymam kciuki za dochodzenie napraw i przywrócenie do poprzedniego stanu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@RapIArbuzy: człowieku czy Ty masz godność z tym wymienianiem materaca? Masz 3 pokoje z 3 łóżkami x 1500 zł za materac. Rozumiem że z 12 mszy 3 odstępne idą na wymianę materacy? W hotelach też tak wymieniają co kilka macy materac?
  • Odpowiedz
@archates: Brud to brud, ale fizyczne uszkodzenia są słabe. Ja jak mieszkałem gdzieś i coś uszkodziłem to od razu do właściciela dzwoniłem oferując zapłatę i pomoc w naprawie. Notabene nigdy ode mnie nie wzięto kasy, ani nawet z kaucji nie pociągnięto choćby grosza.
  • Odpowiedz
@TompsonzPolski: Jeżeli nie potrafisz zadbać o higienę oraz komfort, to już nie mój problem. Godności to nie mają wynajmujacy którzy oferują mieszkania ze starymi, zółtymi materacami. A odnośnie hoteli, róznica jest dosyć znacząco, ponieważ hotele posiadają materace wysokiej jakości, a ich higiena oraz sprzątanie to norma. Materace są czyszczone regularnie w hotelach, tak samo jak pościel, a myślisz ile razy jest czyszczony materac w czasie rocznego wynajmu? To jest ta
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@RapIArbuzy: dlaczego od razu zakładasz że materace były w złym stanie? Po fotkach widać że mieszkanko po remoncie. A co do reszty komentarza to tak , najmujący powinni dbać o mienie w tym i materace i nie żreć/chlac w łóżku, tudzież nie szczać pod siebie.
  • Odpowiedz
Jeżeli nie potrafisz zadbać o higienę oraz komfort, to już nie mój problem. Godności to nie mają wynajmujacy którzy oferują mieszkania ze starymi, zółtymi materacami. A odnośnie hoteli, róznica jest dosyć znacząco, ponieważ hotele posiadają materace wysokiej jakości, a ich higiena oraz sprzątanie to norma. Materace są czyszczone regularnie w hotelach, tak samo jak pościel, a myślisz ile razy jest czyszczony materac w czasie rocznego wynajmu? To jest ta różnica między standardem
  • Odpowiedz
To jest ta różnica między standardem wynajmu u polaczków, a u cywilizowanych ludzi.


@RapIArbuzy: to gdzie są ci cywilizowani ludzie? bo wynajmowałem kilka mieszkań/domów w uk i nl i tylko raz był nowy materac. Ale przypuszczam, ze to dlatego, że to była całkiem nowa chata.
  • Odpowiedz
@archates: kurcze, tak jak nieumytą kabinę prysznicową rozumiem (może niektórym zacieki z mydła nie przeszkadzają, obiektywnie nie jest to wcale coś strasznego, poza tym że wygląda okropnie), to co trzeba zrobić, żeby wyrwać listwę przypodłogową?
To chyba celowo zrobili, bo innej opcji nie widzę.
  • Odpowiedz
@archates: ja wynajmowała pokój w 5pokojowym mieszkaniu, takim wiesz przerobionym pod wynajem, standard Ikea, lask mnie wzięła za siebie bo musiała kogoś znaleźć a ja akurat byłam w kropce.
Na mieszkaniu czarnoskóry, jedna Azerbejdżanka, Ukrainka i Polak francuskiego pochodzenia.
Nikt oczywiście nie sprzątał, raz nam prąd odłączyli bo się okazało że firma wynajmująca nie płaciła xD no beka ale jak człowiek pracował i tylko tak spał to miał wyrąbane.

Dodam że ja mieszkałam bez umowy bo ta dziewczyna ani razu się nie stawiła na przepisanie
  • Odpowiedz
Nie dodałem najlepszego. Koleś zalegając ponad 3 miesiące z czynszem, nie mając opłaconego bezumownego najmu pytał się mnie kiedy dostanie zwrot za rozliczenie liczników ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@archates: to chyba wyraźnie mówi, że gość nie zamierza płacić zaległego czynszu -.-
  • Odpowiedz