Wpis z mikrobloga

Pracuje przy konserwacji zabytkow. Zwykle trafiaja nam sie koscioly. Szefowa zatrudnila dziewczyne o kontrowersyjnym wygladzie. Szef ja zobaczyl i przesledzil wpisy na instagramie i stwierdzil, ze musi ja zwolnic, bo z takim stylem zycia nie moze pracowac przy swietych rzeczach. Czy to jest podstawa do zwolnienia kogos?
#prawo #prawopracy #bekazkatoli
  • 21
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
o kontrowersyjnym wygladzie


@WykopMozeMiSkoczycNaSnakaZwierzaka: no ale ten wygląd to są różowe włosy czy tatuaże satanistyczne? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bo może szef ma to osobiście w dupie jak ona wygląda ale jak mu klienta odstraszy albo co gorsza pleban nada żeby tej firmy nie brać to będzie w dupie finansowo.

Ubiór, fryzura, kolczyki i tatuaże są komunikatem, idiotyzmem jest się oburzać że ktoś ten komunikat odczytuje.
@WykopMozeMiSkoczycNaSnakaZwierzaka:

Art. 100. [Podstawowe obowiązki pracownika]

§ 1.

Pracownik jest obowiązany wykonywać pracę sumiennie i starannie oraz stosować się do poleceń przełożonych, które dotyczą pracy, jeżeli nie są one sprzeczne z przepisami prawa lub umową o pracę.

§ 2.

Pracownik jest obowiązany w szczególności:

...

6)

przestrzegać w zakładzie pracy zasad współżycia społecznego.

Pojęcie zasad współżycia społecznego scharakteryzował Sąd Najwyższy w wyroku z 5 marca 2007 r. (I PK 228/06, OSNP
@WykopMozeMiSkoczycNaSnakaZwierzaka Jej wygląd i podejście do tematów religijnych nie mają nic do rzeczy. O ile dobrze wypełnia swoje obowiązki nie ma prawa jej zwolnić jeśli umowa jest na czas nieokreślony. Jeśli ma umowę na czas określony to jak mu laska tak wadzi niech poczeka do końca umowy i po prostu nie przedłuża.
nie może kogoś zwolnić ze względu na wyglą


@A_R_P: Może, była dość głośna sprawa z kasynem, gdzie krupierka upierała się, że czuje się facetem i chciała męski strój :) Została zwolniona i przegrała w sądzie.
@taktoto: O innej sprawie mówimy, albo czytałem jakiś przekłamany artykuł - pisali, że koniecznie chciała nosić cały męski strój + na zdjęciu do artykułu miała krótko obcięte włosy.
@axelrodi A to nie wiem, która to sprawa, może coś lokalnego, bo szerzej opisywana była tylko sprawa Marty Radczyc z Wrocławia i nie wiem nawet jak się zakończyła