Wpis z mikrobloga

Poznań to najlepsze duże miasto w PL do codziennego życia. Dlaczego?
- Dużo jezior i terenów zielonych do uprawiania sportu.
- Miasto studenckie więc zawieranie nowych znajomości bądź wejście w romans jest łatwe
- Kompaktowe
- Brak #!$%@?ących zagranicznych turystów jakich pełno w Krakowie
- Nie ma takiego zalewu ukraińców jak we Wrocławiu
- Ma najtańsze mieszkania wzlędem innych dużych miast w PL
- Jest wciaż na tyle duże że ma pełno imprezowni, knajp, barów i restauracji, nie umiera po 20
- Tańsze niż Wawa, Krk czy Wro a rynek pracy jest bardzo dobry

Jeśli uważasz inaczej zapraszam do dyskusji

#warszawa #poznan #krakow #wroclaw #pracbaza #praca #studia #studbaza #logikarozowychpaskow #polska #depresja
K.....a - Poznań to najlepsze duże miasto w PL do codziennego życia. Dlaczego?
- Duż...

źródło: comment_1657644571sh8dURNQkfQGtZE3NWyHhG.jpg

Pobierz
  • 138
  • Odpowiedz
@Doktor_Rododendron: Czyli potwierdzasz że Poznaniacy są generalnie "lokalnymi nacjonalistami" którzy ciemiężą wszystkich spoza wielkopolski? xD Już to nieraz słyszałam. A Trójmiasto jak oceniasz. Mi się wydaje że Gdynia najlepsza do życia nad morzem. Można korzystać z rynku pracy Gdańska i pięknych zielonych okolic Gdyni
  • Odpowiedz
Trójmiasto samo jest dość prowincjonalne. Sytuację zmieniają turyści, ale wystarczy zejść trochę z turystycznych szlaków (a ich dużo nie ma) i prowincja i brak dbania o cokolwiek bije w twarz
  • Odpowiedz
@KoninaBeZiomeczka: No kwestia kogo pytasz, ale plus minus jedynie Warszawa ma takie duże i europejskie czucie. Czy to źle? Nie.

Mieszkałem w Trójmieście i teraz od paru lat w Warszawie. Zdecydowanie wolę drugą opcję i nie sądzę, że widziałbym jakikolwiek powód by zmienić na inne "duże" miasto w Polsce.
  • Odpowiedz
@KoninaBeZiomeczka: To jedno, ale po prostu jest przyjemniej. Więcej rzeczy do roboty, o wiele lepszy rynek pracy, działająca komunikacja miejska czy po prostu ładniej dla oka. Tak, wiem, plaża, ale północ Polski to nie jest polskie LA i pogoda jest tam jeszcze bardziej upierdliwa niż w reszcie Polski. A to osiągnięcie.
  • Odpowiedz
@KoninaBeZiomeczka: Tam wieje cały czas xD nie wiem czy wtedy jest nasilenie, ale deszcz często pada w poprzek. No i to jest też kwestia "braku" smogu. Smog jest tylko że mniejszy. Mniejszy bo masz nad głową ciagle huragan, który to wywiewa. Jak nie wieje, to możesz powietrze kroić nożem.
  • Odpowiedz
@KoninaBeZiomeczka we Wrocławiu może i są wyższe czynsze najmu czy wyższe ceny nieruchomości niż w Poznaniu, ale też na pewno są lepsze możliwości jeżeli chodzi o pracę dla wykwalifikowanej osoby, bo to po prostu większe miasto (według MPWiK 850 tys. mieszkańców, według policji 1 mln). Do tego jest sporo terenów zielonych, ponieważ we Wrocławiu są liczne parki tak w centrum jak i kawałek od centrum (Grabiszyński, Południowy, Szczytnicki, Andersa, Zachodni, Wschodni,
  • Odpowiedz
@majk2137: Nie wiedziałam że w Małym Kijowie sa tak świetne ścieżki rowerowe. Parków może jest dużo ale sa trochę małe. W Poznaniu są większe, choć Mały Kijów na pewno nadrabia świetnym terenem przy rzecze
  • Odpowiedz
@KoninaBeZiomeczka największy park w Poznaniu ma mniej więcej taką powierzchnię co największy park we Wrocławiu. Drugi pod względem powierzchni park we Wrocławiu jest podobny powierzchnią do pierwszego. Co do rowerów to naprawdę polecam poruszanie się we Wrocławiu na rowerze. Komunikacja miejska też jest sprawna i ma sporo połączeń. Memy jak to memy są mocno przesadzone. Inna sprawa, że śmieszki z wywrocławień zawsze spoko. XD
  • Odpowiedz