Wpis z mikrobloga

Krążyły plotki, że Litwa pod naciskiem Niemiec i groźbą Rosjan zrobi pewne wyjątki w kwestii sankcji i tranzytu do Kalinigradu. W związku z tym:

Litwa rozszerzyła ograniczenia na tranzyt przez swoje terytorium do Kaliningradu - Dodatkowe towary zakazane od poniedziałku rano to beton, drewno, alkohol i chemikalia przemysłowe na bazie alkoholu - powiedział rzecznik litewskich służb celnych.

Rosja ostrzegła w piątek Litwę i Unię Europejską, że może przyjąć wobec nich "ostre środki", jeśli tranzyt niektórych towarów do i z Kaliningradu nie zostanie wznowiony "w ciągu najbliższych dni".

(...)

Europejscy urzędnicy, przy wsparciu Niemiec, szukali pod koniec czerwca kompromisu w celu rozwiązania sporu. Jednak źródła powiedziały Reutersowi, że Litwa, była republika radziecka, będąca niegdyś pod dominacją Rosji, ma poważne zastrzeżenia co do tego, czy uczynić coś, co mogłoby być postrzegane jako ustępstwo wobec Moskwy.


https://www.reuters.com/world/europe/lithuania-expands-restrictions-kaliningrad-trade-2022-07-11/

==============================
#rosja #wojna #ukraina #aryoconcent #donbaswar #litwa #niemcy #ue
Aryo - Krążyły plotki, że Litwa pod naciskiem Niemiec i groźbą Rosjan zrobi pewne wyj...

źródło: comment_1657526022DPBTA5fPv345FOeuug0mGv.jpg

Pobierz
  • 97
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Władze Polski kiedyś też były takie harde a wszystko skończyło się zniszczeniem kraju i wymordowaniem 6 mln ludzi.
Mając takie nie inne położenie należałoby być ostrożnym z podskakiwaniem. Wiara że NATO zechce umierać za Wilno może się skończyć tragedią.
Nie, nie popieram Rosji tylko po prostu historia już pokazała jak bardzo zachód chce umierać za ludzi na wschodzie Europy.
  • Odpowiedz
@bylem_zielonko: jak dowalą ceny prądu (dla biznesu już dowalili) to nawet na tych nowych zasadach się opłaca. 1 kWp instalacji kosztuje 5000 zł, produkuje rocznie ok 1000 kWh energii. Jeżeli dziś energia dla firm to 1,25 zł / kWh, to masz 4 lata zwrotu. Niedługo będzie tyle i dla gospodarstw domowych.

Nie licząc jeszcze dopłat i odliczeń od podatku.
  • Odpowiedz
@krissrusz: No cóż. Niemcy bez gazu mają ryzyko że będą zmuszeni oszczędzać gaz a to odbije się na całym UE, więc ich działania i obawy są uzasadnione


@Aryo: Chętnie łyknę inflację over milion jeśli szwabki w końcu dostaną po dupie i ruszą te swoje #!$%@?łe mózgi.
  • Odpowiedz
@Aryo: O co tym ruskom chodzi. Port nadal otwarty, mogą pływać do woli. Sami w historii zrobili blokadę Berlina, włącznie z żywnością i było dobrze tak? Tak że trzeba było żywność, by ludzie po prostu z głodu nie poumierali wozić samolotami.

No chyba że chcą, jak to ruskie, zrobić z mieszkańców Obwodu Kaliningradzkiego ofiary i posłużyć się nimi niczym narzędziem a to czy im pomrą ludzie w Obwodzie to ich
xaliemorph - @Aryo: O co tym ruskom chodzi. Port nadal otwarty, mogą pływać do woli. ...

źródło: comment_16575421849xUcXw74Iwe523EFrvSYKj.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Aryo: Ale to rozszerzenie to czasem nie było ustalone już na samym poczatku? Bo wiem, ze stopniowe wprowadzenie ograniczeń było od razu tylko nie wiem jakich i na co.
  • Odpowiedz
@szurszur: Było info, że ograniczenia nie weszły w pełni, ale ostatnie newsy traktują tylko o tym jak to Litwa musi ustąpić. No może i ustąpi, ale fakt jest taki, że na dzień dzisiejszy Litwini utrzymują ograniczenia i je rozszerzają, a do Litwinów przyłączyła się również Estonia
  • Odpowiedz
Chyba w Kownie

@tint36: No nie. Republika Litewska miała wpisane w konstytucji Wilno jako stolicę kraju ¯\(ツ)_/¯ Kowno było de facto_ stolicą, ale Litwini twierdzili że to tylko siedziba władz państwowych.
Podałem źródło, tutaj masz jeszcze jedno:
  • Odpowiedz
@Aryo: można powiedzieć, ze po ryju dostaje zarówno kacap jak i szwab. Trzymajcie się tam Litwini. Miód na serce kazdego Polaka.
  • Odpowiedz
Niedawno byłem na Litwie i powiem Wam, że nasza antyruskość i wsparcie Ukrainy w tej wojnie, owszem jest duża. Ale oni są tak cięci na Putinoland, że głowa mała. Jeden z historyk, z którym rozmawiałem już był bliski powiedzenia o "sojuszu polsko-litewskim" żeby odbić Białoruś, ale wprost mu to nie przeszło przez usta, bo miałem urządzenie nagrywające
  • Odpowiedz