Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, zaczynam sobie przygodę z programowaniem, zaraz mam zacząć zabawę z django i pojawiło się u mnie pewne pytanie (po kłopotach z ustawieniem "virtual environment" w visual code studio). Dla celów nauki/z tym co zastanę u pracodawcy za 100 lat, zmienić system operacyjny na konkretnego linuxa, zostać na windowsie czy rozpocząć zabawę z wsl? Wybaczcie jeśli pytanie jest niejasne, ale dla mnie to ciągle wszystko czarna magia więc chętnie dopowiem co trzeba.
#naukaprogramowania
#programowanie
#python
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Satos: możesz sobie zainstalować jakieś lekkie distro na maszynie wirtualnej (vm ware) i robić deploy z poziomu vs code, pytanie tylko po co?
Z lepszych dystrybucji to debian, manjaro. Centos/redhat to mniej popularne distra ale są powszechnie używane w korporacjach.

Ja bym został na windowsie.
@keton22: Nono, zwłaszcza jakiś tailing window manager, który po starcie odpali wszystko czego potrzebujesz do pracy. Spróbuj kiedyś. Ja uważałem, że to gówno, a teraz sobie nie wyobrażam, że miałbym pracować w jakimkolwiek zorientowanym na mysz środowisku. Wyżej nie eskaluję, bo bym musiał vimowcem zostać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)