Wpis z mikrobloga

@agareas: ceny to chyba ze stacji paliw
Tam wwzytskie są drogie

Takiego ELFa EVOLUTION FULL-TECH C2 5W-30 kupisz za 150pln a nie 170

Do 140 to spokojnie kupisz Motula, Valvoline a za 125 PMO polecane przez pew ego jutubera (w sumie sam teraz wlałem nic się nie stało złego), i wiele innych. Co byś nie no wziął to będzie dla tego auta luksus, byl byś ni wchodził na polsyntetyki albo jakiejś
  • Odpowiedz
@Tylko_noc: a widzisz, Pan szuka, Pan znajdzie....fajna cena, z tym że potrzebuje olej na poniedziałek, kupiłem za 115 zł Lotos synthetic C2+C3, będzie git.

W Carrefour ten ELF kosztuje prawie 50 zł za 1 litr!!!!
  • Odpowiedz
@agareas: lej dobry olej, a nie sugerowany. Kiedyś się pomyliłem i kupiłem orlen, no to był dopiero syf.
W swoich obecnych autach głównie elf, valvoline. Do toyoty z 1997 biorę 5w50.
  • Odpowiedz
@Qullion: myślę, że lotos nie są złe, auto nie bierze oleju za dużo także 5w30 leje. W vw polo 1.2 12v lejemy 10w40, ale auto pożera 1 litr oleju na 100 km xD

W tym peugocie myślę, że lotos będzie odpowiedni, i cenowo, i jakościowo nie jest źle .
  • Odpowiedz
@Qullion: @agareas: Trochę mnie wkurza spuszczanie się nad wyższością jednej marki nad drugą ale tak naprawdę kluczową rolę gra regularna wymiana i filtr paliwa... A potem kupują jakieś Mihele Ravenoly czy inne Millersy tak naprawdę można zalać tańszy olej i go wymieniać co 10 tysięcy. No chyba że się kupiło auto i w ramach jego ceny korzysta się z całego zakresu obrotów łącznie z czerwonym polem ale wtedy ludzie w
  • Odpowiedz
@agareas: nie wiem czy lotos jest zły, nie chcę próbować. Moje autko po 25 latach pożera 10% oleju pomiędzy wymianami i ma 300k przebiegu.
Jak twoje polo żre 1 litr na 100 km to powinno być na szrocie albo u mechanika.
  • Odpowiedz
@Szlaufman: kupiłem orlen i w zimie pozatykało mi odmy, musiałem wymienić olej dwa razy w ciągu miesiąca. Od tamtego czasu mam w dupie jakieś orleny.
Wymieniam regularnie, a silnik nigdy nie miał remontu, wymiany uszczelki czy czegoś podobnego. Same części eksploatacyjne, tarcze, klocki, wydech, przewody hamulcowe.
  • Odpowiedz
@Qullion: to mojej mamy, auto ma 180k przebiegu ale silnik 3 cyl w tym modelu jest jednorazowy, w dobrym stanie raczej nie znajdę imnego, a złom bardziej prawdopodobny niż mechanik :)
  • Odpowiedz