Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
28 lvl chłop here
chciałbym się pochwalić, że zdałem maturę
nigdy nie umiałem się uczyć i jestem trochę opóźniony ale dałem radę
no nic, teraz jakieś studia muszę wybrać i dalej będę ten głaz z napisem żyćko toczyć

#matura #matura2022 #studia #chwalesie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62c98408ae99221d03752777
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 116
@AnonimoweMirkoWyznania: znam wiele osób w moim wieku, które nawet nie podeszły do matury, odrazu po 18 urodzinach poszli do pracy i dziś zarabiają więcej niż ja, będąc 2 stanowiska wyżej bo ja z tego pokolenia któremu starzy wmówili że bez magistra to sie nie najesz i niczego nie osiągniesz. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@AnonimoweMirkoWyznania: Zastanów się nad studiami czy warto. Może lepiej jakiś porządny zawód od razu pochytać, taki aby mieć fach w ręku. Konkretny skill jest obecnie więcej wart niż papierek z mgr. Po mgr musiałbyś dorobić jeszcze podyplomowe aby faktycznie mieć szanse na w miarę opłacalną pracę. Mgr dziś mało znaczy. Chyba że wybierzesz jakiś faktycznie dobry kierunek, np. lekarz, prawnik. Za gówno kierunek tylko aby to skończyć bo takie miałeś marzenie
@memory: Musi chłop szukać, tak jak reszta, nie ma podane na tacy, to nie macdonald. Ktoś szuka i znajdzie, a ktoś szuka i nie znajdzie, ktoś będzie miał farta i się trafi. Widzę o tym zdobywa się bardzo długo różnymi kanałami.
Nie wiem jaki ma wybrać zawód, nie znam go, nie wiem czy dobry jest z matmy czy z czego innego. Może skorzystać z doradztwa zawodowego prywatnie lub w Wojewódzkim Urzędzie