Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
28 lvl chłop here
chciałbym się pochwalić, że zdałem maturę
nigdy nie umiałem się uczyć i jestem trochę opóźniony ale dałem radę
no nic, teraz jakieś studia muszę wybrać i dalej będę ten głaz z napisem żyćko toczyć

#matura #matura2022 #studia #chwalesie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62c98408ae99221d03752777
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 116
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: znam wiele osób w moim wieku, które nawet nie podeszły do matury, odrazu po 18 urodzinach poszli do pracy i dziś zarabiają więcej niż ja, będąc 2 stanowiska wyżej bo ja z tego pokolenia któremu starzy wmówili że bez magistra to sie nie najesz i niczego nie osiągniesz. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Zastanów się nad studiami czy warto. Może lepiej jakiś porządny zawód od razu pochytać, taki aby mieć fach w ręku. Konkretny skill jest obecnie więcej wart niż papierek z mgr. Po mgr musiałbyś dorobić jeszcze podyplomowe aby faktycznie mieć szanse na w miarę opłacalną pracę. Mgr dziś mało znaczy. Chyba że wybierzesz jakiś faktycznie dobry kierunek, np. lekarz, prawnik. Za gówno kierunek tylko aby to skończyć bo takie miałeś marzenie nawet się nie bierz.
Po 5 latach wrócisz do punktu wyjścia zderzając się z rzeczywistszą w pośredniaku.

Na magazynach, szklarniach, polach, produkcji i sortowni, od ciula jest magistrów, od Bałtyku aż po tatry od PL po cały zachód.
5 lat studiów i szukanie pacy albo 5 lat zdobywania umiejętności w zawodzie i zmiana pracy na bardziej doświadczone stanowisko.
  • Odpowiedz
@memory: Musi chłop szukać, tak jak reszta, nie ma podane na tacy, to nie macdonald. Ktoś szuka i znajdzie, a ktoś szuka i nie znajdzie, ktoś będzie miał farta i się trafi. Widzę o tym zdobywa się bardzo długo różnymi kanałami.
Nie wiem jaki ma wybrać zawód, nie znam go, nie wiem czy dobry jest z matmy czy z czego innego. Może skorzystać z doradztwa zawodowego prywatnie lub w Wojewódzkim Urzędzie Pracy.
Wiem jedno same studia dziś są nic nie warte tylko konkretny zawód. Wartość tego dyplomu zmalała. Dobry dekarz fachura zarobi więcej niż typ z mgr. Dobry prawnik zarobi więcej niż dobry dekarz.
W Polsce jest od kuja magistrów którzy teraz robią po magazynach, to chyba o czymś świadczy że gówniane studia to nie tędy droga.

Chłop też nie jest młody 28 level + 5lat da 32 lata dopiero z gołym mgr, a reszta? Podyplomówka, pierwszy staż, pierwsza umowa
  • Odpowiedz