Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
28 lvl chłop here
chciałbym się pochwalić, że zdałem maturę
nigdy nie umiałem się uczyć i jestem trochę opóźniony ale dałem radę
no nic, teraz jakieś studia muszę wybrać i dalej będę ten głaz z napisem żyćko toczyć

#matura #matura2022 #studia #chwalesie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62c98408ae99221d03752777
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 116
Doczytaj, co pisałem - DOBRE uczelnie publiczne, nie WSZYSTKIE uczelnie publiczne. No jest różnica między uniwerkiem w Zielonej Górze a uniwerkiem w Poznaniu.


@Filipterka25: Różnica jest taka, że jest więcej chętnych na studia w mieście wojewódzkim, a nie powiatowym i dlatego trudniej się dostać na studia w Poznaniu, bo jest więcej chętnych na jedno miejsce XD

Prawo. Każdy kto chciał pracować w zawodzie pracuje w zawodzie. Każdy kto miał inny plan
Czy w ogóle czytałeś moje komentarze, zanim zacząłeś odpisywać...?


@Filipterka25: no tak - napisałeś, że warto studiować tylko na uczelniach państwowych powstałych przed 1990 rokiem, bo tylko po takich można mieć sensowną pracę, więc napisałem ci że to nieprawda, bo to czy znajdziesz pracę w zawodzie głównie zależy od kierunku studiów, a nie uczelni państwowej, prywatnej, w Pcimiu czy Warszawie albo powstałej po 1990r
Na studiach dwie rzeczy są najważniejsze:


- podłapanie kontaktów,

- podłapanie dobrego stażu.

Nie jest to kluczowe, ale zmieniają poziom trudności z "hard" na "beginner". Jak myślisz, na których studiach najłatwiej to ogarnąć?


@Filipterka25: to zależy od branży. Są takie w których liczy się wiedza, a nie znajomości, albo papierek z określonej uczelni( ͡° ͜ʖ ͡°)
że tylko państwowe są sensowne


@bylem_zielonko: Okej, a możesz mi pokazać znanego i lotnego adwokata po prywatnym prawie (mogę wskazać dwóch robiących w bardzo specyficznych działkach, gdzie po prostu są z grubsza jedynymi w Polsce)? Lekarza z sukcesami typu własna klinika? Zarządzającego TFI po prywatnej polskiej uczelni?

Jakiś przykład ponadprzeciętnego sukcesu po prywatnej? Część z prywatnych wbija się do "średniej krajowej" w swojej branży i to wszystko. Dobijają do poziomu, który
Okej, a możesz mi pokazać znanego i lotnego adwokata po prywatnym prawie (mogę wskazać dwóch robiących w bardzo specyficznych działkach, gdzie po prostu są z grubsza jedynymi w Polsce)? Lekarza z sukcesami typu własna klinika? Zarządzającego TFI po prywatnej polskiej uczelni?


@Filipterka25: to bardziej wynik tego, że ci ludzie robili studia w czasach kiedy nie było jeszcze prywatnych uczelni.

Jakiś przykład ponadprzeciętnego sukcesu po prywatnej?


mogę ci wskazać prezesa jednej z
to bardziej wynik tego, że ci ludzie robili studia w czasach kiedy nie było jeszcze prywatnych uczelni.


@bylem_zielonko: Jest 2022, prywatne uczelnie powstawały 25-30 lat temu. Żadna z tych branż to nie jest coś gdzie sukces osiąga się na emeryturze, więc spokojnie takie osoby mogłyby być.

Problem w tym, że nie ma.

co to znaczy poziom startowy dla stereotypowego studenta PW czy innego SGH?


@bylem_zielonko: To znaczy że dostanie gdzieś
Problem w tym, że nie ma.


@Filipterka25: skąd wiesz? robiłeś porządny research, czy żyjesz tylko w swoich wyobrażeniach?

To znaczy że dostanie gdzieś etat juniora i przy odrobinie wysiłku utrzyma ten etat juniora - jak jest dobra. Czyli zrobi to, co robi z definicji absolwent dobrej uczelni państwowej.


@Filipterka25: top kek. Mówimy o tych samych uczelniach na których zadania na egzaminach co roku się powtarzają i na których można ściągać?
skąd wiesz?


@bylem_zielonko: Brak danych przeciwnych, a co?

Mówimy o tych samych uczelniach na których zadania na egzaminach co roku się powtarzają i na których można ściągać?


@bylem_zielonko: [potrzebny przykład]

Na państwowych uczelniach jak powszechnie wiadomo masz wielu dziadków


@bylem_zielonko:

Jak wszyscy wiedzą...
Jak powszechnie wiadomo...
Co oczywiste...
Niewątpliwym jest to, że...

Zapewne wiesz czemu takie zwroty nie mogą się pojawić w pracy dyplomowej?
[potrzebny przykład]


@Filipterka25: seriously? no chyba studiowałeś w PL to powinieneś wiedzieć, że twoja uczelnia się też tu zalicza.
PW, Pwr, Uwr, UAM (i każda inna uczelnia w PL XD)

Jak wszyscy wiedzą...

Jak powszechnie wiadomo...

Co oczywiste...

Niewątpliwym jest to, że...

Zapewne wiesz czemu takie zwroty nie mogą się pojawić w pracy dyplomowej?


@Filipterka25: a czy ja piszę tu pracę dyplomową? XD ja mam wiedzę empiryczną, a ty studiowałeś