Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cztery pytanka dot. kupowania #obligacje przez internet. Byłem w oddziale PKO, uzyskałem dostęp do bankowości online, załozyłem konto Za Zero. Wypełniłem ankietę MiFiD (podałem jak najmniej danych, profil ostrożny). Zaakceptowałem Umowę Ramową bez zgód marketingowych, dostałem numer rachunku rejestrowego.

1. Czy teraz wystarczy, że przeleję środki z mojego innego konta w innym banku (na "numer rachunku (rejestrowego)" czy "rachunek bankowy"?), a następnie kupię za nie polecane 10-letnie obligacje indeksowane inflacją, tj. EDO0732?
2. Czy obligacje mogą być współdzielone ze wskazaną osobą, np. na podobnej zasadzie co upoważnienie do konta?
3. Lepiej, żeby środki były przekazywane na rachunek bankowy czy rejestrowy?
4. Jak dziedziczone są obligacje? #spadek #testament

#pytanie #pko #pkobp #bank #bankowosc #inwestycje #inwestowanie @EkspertPKO

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62c811e4de466182135467c8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Cztery pytanka dot. kupowania #obli...

źródło: comment_165728160949PgwNvpfI8jETlgl1Gj7S.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

lol ale to nie trzeba zakładać konta w PKO BP.

Co do 1. to możesz najpierw wystawić zlecenie kupna obligacji i w podsumowaniu dostaniesz info żeby przelać na rachunek rejestrowy z tytułem"zakup obligacji Skarbu Państwa", ewentualnie możesz najpierw przelać na rachunek rejestrowy a potem zlecenie kupna obligacji to od razu zassa z tego rejestrowego.

Odsetki będziesz miał albo na rejestrowy albo na swoje konto w zależności jaką opcję zaznaczyłeś.

Ogólnie ten ich
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
1. Można przelać pieniądze bezpośrednio na rachunek rejestrowy, a potem w serwisie transakcyjnym obligacji Skarbowych zlecić zakup lub można najpierw zlecić zakup, a potem przelać pieniądze na rachunek rejestrowy. Po zleceniu zakupu Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego wysyła maila z instrukcją :)
2. Rachunek rejestrowy może mieć jednego posiadacza. Nie można zakupić obligacji wspólnie.
3. Decyzję, czy odsetki przekazywać na rachunek bankowy czy rejestrowy należą do posiadacza rachunku i
  • Odpowiedz
NiebieskiBaran: @EkspertPKO: Dzięki za precyzyjne odpowiedzi! Pozwól(cie), że jeszcze dopytam:

3. Ale do rachunku bankowego - w przeciwieństwie do rejestrowego - można udzielić pełnomocnictwa, prawda?

4. Czy w takiej sytuacji dochodzi do automatycznego sprzedania obligacji i dziedziczenia pieniędzy, czy po prostu dziedziczy
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania,
3. Do rachunku rejestrowego można udzielić pełnomocnictwa. Pełnomocnik może dysponować obligacjami: oszczędnościowymi i rodzinnymi oszczędnościowymi. Po śmierci posiadacza obligacji ustanowione do nich pełnomocnictwa ustają.

4. Istnieje możliwość przeniesienia obligacji na rzecz spadkobierców po zmarłym posiadaczu. Przeniesienie własności obligacji na rzecz spadkobiercy polega na otworzeniu dla niego rachunku rejestrowego, na który zostaną przeniesione obligacje lub gotówka. Nie ma możliwości złożenia przedterminowego wykupu lub sprzedaży obligacji z rachunku zmarłego.

5. Decyzja należy do Ciebie. Zapraszamy do porównania korzyści
  • Odpowiedz