Wpis z mikrobloga

@ksiak: nie jestem ekspertem ale chyba w przypadku takiej komórki z powietrzem do akcji wchodzi też konwekcja, która pogarsza właściwości izolacyjne. Chyba, że są to komórki niewielkich rozmiarów dlatego np. pianki dobrze izolują.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@H_266: dużo drobnych kawałków styropianu, jak pod spodem również tak jest sztukowane izolacja cieplna nie spełnia swojej funkcji i powstaje mostek cieplny, gdzie jest miejsce gdzie podłoga jest zimna, różnica temperatur może doprowadzić do powstania skropliny, potem wilgoci i potem krótka droga do grzyba
@ksiak: koledze @megawatt chodzi pewnie o to samo co mi czyli konwekcję. Niedawno interesowałem się tematem i dowiedziałem się, mniej więcej, czegoś takiego: jak przy takich obliczeniach weźmiesz pod uwagę tylko wymianę ciepła przez przewodnictwo to możesz dostać zbyt optymistyczny wynik bo powietrze, pod wpływem zmiany gęstości wywołanej nagrzewaniem, przemieszcza się i również w ten sposób następuje wymiana ciepła (konwekcja). Jeśli jednak zamkniesz je w odpowiednio małej przestrzeni to zjawisko nie