Wpis z mikrobloga

@DorodnyTucznik: a to pod spodem nie ma drugiej warstwy "na zakładkę" co eliminuje mostki tylko chłop dał jedną grubą warstwę?
Zamiast się cieszyć, że ekipa zminimalizowała koszty przez wykorzystanie "odpadu" to jeszcze jakieś pretensje :)
  • Odpowiedz
@ksiak: nie jestem ekspertem ale chyba w przypadku takiej komórki z powietrzem do akcji wchodzi też konwekcja, która pogarsza właściwości izolacyjne. Chyba, że są to komórki niewielkich rozmiarów dlatego np. pianki dobrze izolują.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@H_266: dużo drobnych kawałków styropianu, jak pod spodem również tak jest sztukowane izolacja cieplna nie spełnia swojej funkcji i powstaje mostek cieplny, gdzie jest miejsce gdzie podłoga jest zimna, różnica temperatur może doprowadzić do powstania skropliny, potem wilgoci i potem krótka droga do grzyba
  • Odpowiedz
@ksiak: koledze @megawatt chodzi pewnie o to samo co mi czyli konwekcję. Niedawno interesowałem się tematem i dowiedziałem się, mniej więcej, czegoś takiego: jak przy takich obliczeniach weźmiesz pod uwagę tylko wymianę ciepła przez przewodnictwo to możesz dostać zbyt optymistyczny wynik bo powietrze, pod wpływem zmiany gęstości wywołanej nagrzewaniem, przemieszcza się i również w ten sposób następuje wymiana ciepła (konwekcja). Jeśli jednak zamkniesz je w odpowiednio małej przestrzeni to
  • Odpowiedz
@H_266: OP naczytal sie w muratorze o "mostkach termicznych" i teraz p----------a sie do ekypy budowlanej, ze spali przez to o 1kg pelletu na sezon wiecej.
  • Odpowiedz