Wpis z mikrobloga

Pytanie odnośnie wake on lan.
Mam router dostawcy internetu (router A) i do niego jest podłączony komputer A oraz router B. Do routera B podłączony jest komputer B do którego mogę się połączyć przez VPN i być w jego sieci lokalnej (tej od routera B) - czy jest jakiś sposób aby obudzić komputer A w sieci routera A za pomocą WOL?
Próbowałem przekierowować na routerze A porty 7 i 9 na komputer A ale nie wychodzi. Próbowałem różnych kombinacji wysyłania magic pakietów ale nic nie wyszło

#wol #siecikomputerowe #raspberrypi #wireguard #vpn
  • 2
@Niewpisze: Magic Paket jest wysyłany ma MAC urządzenia i przez router trochę ciężko to zrobić. Tak właściwie na cholerę ci ten router w połowie własnej sieci, przecież to tylko problemy generuje (takie, jak opisany i jeszcze pewnie parę innych)
@Jarek_P: @Niewpisze: W sumie to rozumiem OP, też miałem podobny problem (tylko u mnie był problem z łącznością między NASem i IoT)

też mam router od IPS który nie chce mi dać dostępu do routera i odmawia założenia terminala (czy jak to się tam fachowo nazywa), żebym korzystał tylko ze swojego routera. Początkowo próbowałem jak Op ogarnać na 2 routery.

Teraz mam router A od ISP, do niego wpięty Router