Wpis z mikrobloga

Nie wiem jak wy to robicie, ale robię ciasto na pizzę neapolitańską w proporcjach z kalkulatora pizzy i w smaku wychodzi spoko, ale ciasto nigdy nie jest sprężyste jak na filmikach, zawsze jest to kupa lejącego się gówna, niewyobrażalnie klei się do rąk i muszę w #!$%@? mąki podsypywać żeby dało się utworzyć placek, ciężko w ogóle podzielić na porcje, wyjąć z miski, o zrobieniu kulek jak na filmach nie ma mowy. Wyrabiałem i rękami i robotem planetarnym.
#bojowkapiekarska #pizza #neapolitana #gotujzwykopem
  • 31
@moll: polecam, ale nie wiem, co mi wtedy odwaliło jak kupowałam. Akurat mi się zepsuła ta normalna kuchenna waga i zamiast wziąć jedną porządną wagę do 5 kg z dokładnością do 0,01 grama to kupiłam zwykłą do 5 kg i osobno tę małą jubilerską do 1 kg z dokładnością 0,01 g xD
Więc mam dwie i czasem mnie to wkurza, samej wagi często używam i faktycznie się przydaje, czy właśnie do
@wycz Zwykła pszenna, patrzyłem żeby dużo białka miała- 12g @Limonene 60% hydracja, drożdże odmierzałem krojąc kostkę na kolejne połówki @cybul26 Nie mierzyłem temperatury ciasta

Na filmikach to ciasto jest jak plastelina a u mnie się leje
@Limonene: może to też wyjście, kupić jedna porządną. Moja aktualna ma kiepski zakres tolerancji, nie nadaje się do precyzyjnego ważenia,.ale póki działa to nie wymienię, czyli pewnie będzie działać do mojej śmierci xD
@moll: Tak po prawdzie to te wagi "jubilerskie" kosztują grosze a sprawdzają się zaskakująco nieźle.
Ja kupiłem taką, specjalnie pod temat drożdży na pizzę i jestem naprawdę zadowolony:
https://sklep.nomart.pl/14673512-waga-jubilerska-200g001g

Z kolei @KanalKulinarny wrzucał kiedyś film w którym testował wagę 2w1, czyli miała dwa pola do ważenia - jedno zwykłe (co do grama), drugie "jubilerskie" i za każdym razem wychodziło co innego gdy kładł produkt...