Wpis z mikrobloga

Young Leosia to jest obraz dzisiejszej młodzieży, która raczy się tandetną i nie wysublimowaną rozrywką. Ciężko to nawet nazwać muzyką bo to takie disko polo połączone z krzykami upośledzonego dziecka (nie mam nic do upośledzonych dzieci, ale niech nie biorą się za robienie „muzyki”)


@buchowo: Z jednej strony się zgadzam, ale z drugiej, akurat young leosia to po prostu taki mem, wydaje mi się, że istotą jej fenomenu jest to,
  • Odpowiedz
Ten przekaz, mamma mia!


@Ogau: jak się porówna to nawet mamma mia jest głębokie xD

I've been angry and sad about things that you do

I can't count all the times that I've told you
  • Odpowiedz
@moglesznamizjednejwazy:

Szklanki to był mój top 1 2021 spotify
Byłem na koncercie, mnóstwo ludzi, wielkie oczekiwania.
Koncert żenada. YL zupełnie nie ogarnia śpiewania na żywo. Przypominało to mamrotanie patusek spod bloku.
  • Odpowiedz
: jak się porówna to nawet mamma mia jest głębokie xD


@Kajtosz: no to masz porównanie makareny do makareny ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

When I dance, they call
  • Odpowiedz
@buchowo: zdaje się, że dzisiaj renesans przeżywa muzyka disco przełomu lat 70. i 80. Może sam nie pamiętam tego, ale w tamtych cz też uważało się to za tandetę. Nawet stroje podobne do dzisiejszych. Gadasz jak potłuczony, bo po prostu nie rozumiesz tego, jak działa rynek muzyczny
  • Odpowiedz
Fenomen sukcesu Leosi to jeden z łatwiejszych fenomenów do zrozumienia, odhaczono w tym przypadku tyle punktów planu marketingowego, że chyba większym fenomenem byłoby, jakby się nie udało jej wypromować. Wystarczy wiedzieć cokolwiek o tym jakimi prawami się rządzi scena, jaki jest target, etc. by kumać dlaczego taka Leosia świetnie wpisała się w pewną niszę/wypełniła wokalem lukę rynkową.
  • Odpowiedz
@moglesznamizjednejwazy niemniej jednak nie oznacza to, że ten boomer nie ma chociaż troche racji. Ja sobie wczoraj włączyłem jakiś nowy kawałek Kubańczyka z karty na czasie. Niewiele to ma wspólnego z porządnym rapem. Przecież dobry rap to kunszt, mowa zarówno o tekście, jak i umiejętnościach rapera. Najlepsi piosenkarze uczą się też od dobrych raperów m.in. rytmiki. U Kubańczyka nic specjalnego nie zauważyłem, do tego sepleni albo po prostu nie umie wyraźnie
  • Odpowiedz
@Saprofit:

Gadasz jak potłuczony, bo po prostu nie rozumiesz tego, jak działa rynek muzyczny


I tu się mylisz. Bazuje na najniższych instynktach, gdzie muzyka jest tanim plastikowym produktem. W latach 90tych takim produktem była np Britney Spears i boysbandy. To się nie zmienia, a młodych ludzi bardzo łatwo złapać na tani i błyszczący haczyk
  • Odpowiedz
@moglesznamizjednejwazy:
- tekst ktory się pisze w 6 minut na kolanie
- technika rapowania godna chady albo eldoki, zwykla melorecytacja
- generyczny bit (type beat free download)

faktycznie, young leosia top. ona nic nie umie, ani pisac, ani spiewac, ani rapować. umie ładnie wyglądać. gdyby byla brzydka, nikt by tego nawet nie włączył.
  • Odpowiedz
@laress: No kiedyś to były hity z przekazem np cocojambo jajaje albo Kylie minoque do the locomotion.
Nie zapomnijmy tez o piosenkach z przekazem z minionego milenium jak np lambada, kiedyś to były piosenki nie to co teraz xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jony-terrt:
Też mi się wydaje że ona ma skilla do rapu i teraz zbuduje sobie rozpoznawalność jako taki wulgarny mem, a za kilka lat może lekko wygładzić wizerunek i serwować coś o poziom wyżej (czyli wciąż nisko ale będzie się dało posłuchać bez 2 promili w krwiobiegu).
  • Odpowiedz