Wpis z mikrobloga

@buchowo: Przecież ona fejm zdobyła ironicznie. Te wszystkie teksty typu królowa etc powstały żeby wyśmiać jej fenomen, ale w społeczeństwie już jest tak, że jak coś jest długo wyśmiewane to staje się kultowe.
  • Odpowiedz
@Ofkors_pl:

Przecież ona fejm zdobyła ironicznie. Te wszystkie teksty typu królowa etc powstały żeby wyśmiać jej fenomen


Podobnie jest z popularnymi memami i leosia jest takim muzycznym memem.
  • Odpowiedz
@buchowo: Bardziej niż tandeta razi mnie tematyka wielu nowych topowych artystów. Włącz sobie takiego Malika i Kizo gdzie jedyne o czym oni śpiewają to ćpanie i to ile kasy mają. A to jest chyba obecnie top w Polsce, inni raperzy w sumie to samo. Kiedyś była tandetna muzyka disco polo ale oni tam śpiewali o miłości albo rozstaniach żebyś sobie potańczył na festynie przytulańca. Dzisiaj tylko ćpanie, hajs, ruchanie. Do tego
  • Odpowiedz
@Koleszkaleszka: w nawiązaniu do postrzegania świata przez osoby starsze / inne pokolenia , tak mi się przypomniała sytuacja .

W domu u babci był pierwszy telewizor ( miasto pod Zamościem 5000 tys ludzi .) i ludzie przychodzili non stop i było zbiorowe oglądanie co popadnie .

Pewnego razu pokazywali lądowanie Amerykanów na księżycu i moj dziadek stanął w drzwiach z tylu i nic nie mówiąc oglądał chwile po czym powiedział :
  • Odpowiedz
@moglesznamizjednejwazy: dałeś sam nagłówek więc ciężko mi się odnieść, ale co jest takiego strasznego, że osoba po 50 próbuje opisać ze swojej perspektywy czym teraz żyje młodzież? Zakładam, że mu się nie podobało, ale ma do tego prawo. Nie każdy ma 18 lat.
  • Odpowiedz
@hanma:

Bardziej niż tandeta razi mnie tematyka wielu nowych topowych artystów. Włącz sobie takiego Malika i Kizo gdzie jedyne o czym oni śpiewają to ćpanie i to ile kasy mają.


Za czasów mojej młodości (to nie było znowu tak dawno) tematem przewodnim w hip hopie była bieda, kradzieże i generalnie opis życia na blokowiskach. Dzisiaj temat przewodni to konsumpcja, ćpanie i ruchanie. Widocznie wzrósł nam poziom życia na tyle, że jedyny
  • Odpowiedz
@moglesznamizjednejwazy:
Do słuchania na co dzień średnio się jej twórczość nadaje ale na imprezach dla beki wchodzi pięknie. Byłem ostatnio na weselu gdzie jak koło 22 wjechały jej hity to ludzie na parkiecie zwariowali. I to nie nastolatkowie tylko ludzie 25-35 lat z dobrą robotą w korpo. Są po prostu momenty gdzie taka muzyka bardzo dobrze się sprawdza.
  • Odpowiedz
Young Leosia to jest obraz dzisiejszej młodzieży, która raczy się tandetną i nie wysublimowaną rozrywką.


@buchowo: xD

#!$%@? boomerzy odbierają takim #!$%@? smak życia dzieciakom

ha tfu
  • Odpowiedz
dzisiejszej młodzieży, która raczy się tandetną i nie wysublimowaną rozrywką


@buchowo: kiedyś to było. Abba, boney m. To były zespoły kurła. Ten przekaz, mamma mia!
  • Odpowiedz
kiedyś to było. Abba, boney m. To były zespoły kurła. Ten przekaz, mamma mia!


@Ogau: różnia jest taka ze abba, boney m czy nie wiem budkę suflera kapele które nagrywały 40+ lat temu, nadal wszyscy kojarzą i znają największe hity.
A o takiej young leosi za 10 lat nikt już pamiętać nie będzie, rób screena.
  • Odpowiedz
dzisiejszej młodzieży, która raczy się tandetną i nie wysublimowaną rozrywką.


@buchowo: rozrywka młodzieży lat 90 to był eurodance i wiejskie dyskoteki, młodzież lat 80 miała pałowanie przez milicję i potańcówkę w remizie. Tak tak w temacie wysublimowanych rozrywek młodzieży.
  • Odpowiedz
@Ogau:

kiedyś to było. Abba, boney m. To były zespoły kurła. Ten przekaz, mamma mia!


Masz rację popełniłem błąd porównując leosię do hip hopu lat 90tych. Bardziej pasuje eurodisco i disco polo
  • Odpowiedz
różnia jest taka ze abba, boney m czy nie wiem budkę suflera kapele które nagrywały 40+ lat temu, nadal wszyscy kojarzą


@Crisu: bo wtedy nie było nic innego xD. Teraz masz dostęp do różnych treści, jest telewizja, możesz mieć hobby, a w latach 80? Bimber i tanie wino
  • Odpowiedz