Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Z czego wynikają zarobki w webdev, a w szczególności frontend? Z całym szacunkiem ale zarobki w tej dziedzinie to jakaś totalna odklejka względem poziomu wymaganej wiedzy. Seniorskie zarobki to już spokojnie okolice 25-30k++ zł. Jak to się ma np. do programistów systemowych/embedded gdzie wymagana wiedza techniczna jest nieporównywalnie większą i często wymagana jest wiedzą z wielu dziedzin jak np. sieci, systemy operacyjne, architektura systemów komputerowych, protokoły komunikacji itp?

#programowanie #programista15k #webdev #embedded

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62c31220e80a5db3bac31ad9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 58
@AnonimoweMirkoWyznania: webdev to wieczne pieprzenie się z tymi marginesami, stylami, pierdyliardem przeglądarek, mnóstwem frameworków zmieniających się co dwa tygodnie, rozjeżdżającymi się elementami i innymi upierdliwymi syfami. Dostajesz opieprz bo za szeroko, bo za wąsko, klient/szef co zrobisz to stwierdzi "wie pan co, tamto było lepiej ale jakoś inaczej to zrób" albo po prostu stwierdzi "nie wiem, coś tu jest nie tak" ¯_(ツ)_/¯

Wysoka pensja to po prostu rekompensata za pracę którą
@Vadiss jeszcze jak. Ja po roku z PBI, przeczytaniu jednej książki o Daxie, ogarnięciu podstawowego sql, serwisu, modelowania danych + pbi desktopu i zrobieniu kilku projektów w poprzedniej pracy, dostalem seniora w nowej firmie... poza ogólnymi doświadczenie projektowym to tę wiedzę techniczną którą miałem komuś ogarniętemu mógłbym w kilka tyg przekazać. A ze podszedlem do tematu trochę ambitnej niz większość, podglądałem sobie YT ( ͡º ͜ʖ͡º) i
@Sad_poyato: to jeszcze zależy jak dana firma postrzega "stanowiska". Może ludzie określający poziom twojej wiedzy sami są niezbyt doświadczeni i patrzą na ciebie przez pryzmat swoich doświadczeń, a jak pójdziesz do innej bardziej profesjonalnej firmy to cię z tym seniorem co najwyżej wyśmieją xD I żeby nie było, nie piję do ciebie, tylko tak ogólnie mówię o seniorach, że różnie z tym bywa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AnonimoweMirkoWyznania: z czego to wynika? Ano z tego że Polska to dość biedny kraj i przeciętne zarobki z najbogatszych krajów na zachodzie tu wydaja się być mega kasa ze stanowisk dyrektorskich, w dodatku nisko opodatkowana.

Więc jeśli ktoś ma opcje wyhaczyć klienta bezpośrednio/jednym pośrenikiem z USA, to dostaje krocie. I w webdev to jest łatwe.
A spróboj teraz analogicznie zrobić to samo i bezpośrednio wyhaczyć klienta w embedded, żeby być bezpośrednio
@fuuYeah: Ja osobiście robie jako Tech lead w firmie konsultingowej z projektami dla wielkicvh powszechnie znanych firm i armią PowerBI'owców, ale ostatnio mocno brakuje doświadczonych devów, a większość "Seniorów" którzy przychodzą na rozmowy pracuje w zespołach wewnętrznych, gdze rzeczywiście ten senior to raczej kwestia wysiedzenia lub brak porównania... Zapytasz o architekturę silnika DAX, albo o charakterystykę Power BI Premium gen2 to miny mają jakbyć zapytał o styl haftowania strojów ludowych przez
developement w takim C z tego co pytam znajomych zatrzymał się w 2005 roku. Nikt nie wie co to testy, pipeline, ci/CD, integracja.


@md5sum: To jest bzdura. W automotive czy przy innych safety critical urządzeniach często trzeba mieć ~100% pokrycia kodu testami. Nie słyszałem jeszcze o firmie z automotive gdzie w 2022 nie byłoby ci/cd (są od tego nawet osobne działy), zresztą z integracją to samo.

Bo w embedded nowinka jest
@md5sum: Co to za firma i co to za procki że je programują w delphi? ( ͡º ͜ʖ͡º) Ja widzę właśnie odwrotny trend, częściej się odchodzi od C na rzecz C++ i autosar adaptive